ARCHIWUM NEWS'ÓW

(2013)

 

Poniedziałek, 30 grudnia 2013 r. .:: 23:34 ::. Fabio

Bułka trafi do Lechii?

Krzysztof Bułka (fot. Bałtyk Gdynia)Według portalu trojmiasto.pl ekstraklasowa Lechia Gdańsk może testować w przerwie zimowej wychowanka Unii Tczew, Krzysztofa Bułkę, 23-letni skrzydłowy był jesienią najlepszym zawodnikiem Bałtyku. W Gdyni kontrakt ma ważny tylko do końca sezonu.

- Już dawno twierdziłem, że to zawodnik z papierami na grę w ekstraklasie - mówi Paweł Budziwojski, trener Bałtyku. - Dla niego to prawdopodobnie ostatni moment, by powalczyć o angaż na najwyższym szczeblu rozgrywek. Na pewno nie byłbym zadowolony tracąc takiego piłkarza, ale z drugiej strony potwierdziłoby to, że III liga daje możliwość wypromowania się.

Wtorek, 3 grudnia 2013 r. .:: 23:51 ::. Fabio

Dwa medale Unitów na Ergowiosłach 2013

Na ergometrze nr 8 Michał Baran.1 grudnia 2013 na Hali Widowiskowej gdańskiej AZS AWFiS odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Pomorza na Ergometrze Wioślarskim. W sumie startowało ok. 500 zawodników i zawodniczek. W zawodach tych startowała kilkuosobowa ekipa sekcji wioślarskiej z grodu Sambora. Zawodnicy Unii zdobyli na tych zawodach dwa medale.

Srebrny krążek po bardzo pasjonującej walce w kategorii juniorów młodszych zdobył na dystansie 2000 metrów Sebastian Pabjan z czasem 6:51,8 o zaledwie 5 dziesiątych sekundy musiał uznać wyższość zawodnika Wiru Iława Kacpra Ławickiego 6:51,3, brązowy medal zdobył zawodnik AZS AWFiS Gdańsk. Na 7. miejscu w tej samej konkurencji uplasował się Karol Arczewski, a na 11 Adrian Sulikowski.

1. ŁAWICKI Kacper (Wir Iława) 06:51.3
2. PABJAN Sebastian (KKS UNIA Tczew) 06:51.8
3. REICHEL Bartosz (AZS AWFiS Gdańsk) 06:52.2
 

Brązowy medal również po bardzo wyrównanej i pasjonującej walce na dystansie 1000 metrów zdobył Michał Baran w kategorii seniorów wagi lekkiej z czasem 3:05,2. Uległ nieznacznie Przemkowi Borchardt, bo zaledwie o 2 dziesiąte sekundy.

1. JANKOWSKI Miłosz (AZS AWFiS Gdańsk) 03:01.0
2. BORCHARDT Przemysław (AZS AWFiS Gdańsk) 03:05.0

3. BARAN Michał ( KKS UNIA Tczew) 03:05.2


Trener Mariusz Grubich: "Z wyników uzyskanych przez chłopaków jestem bardzo zadowolony i gratuluję uzyskanych czasów. Po pierwsze pobili swoje rekordy życiowe, a po drugie rywalizowali z jednymi z najlepszych zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych w kraju, ustępując im zaledwie o dziesiąte sekundy. Teraz pozostaje nam spokojnie przygotowywać się do kolejnego sezonu. Niestety w tych zawodach nie mógł brać udział nasz najlepszy zawodnik Mateusz Biskup, ale aktualnie przebywa na obozie kadry narodowej seniorów w Szklarskiej Porębie."

Niedziela, 1 grudnia 2013 r. .:: 23:14 ::. Fabio

DB: Grubich najpopularniejszym trenerem powiatu!

Mariusz Grubich. (fot archiwum)Trener wioślarzy Unii Tczew Mariusz Grubich wygrał powiatowy plebiscyt na Najpopularniejszego Trenera 2013 roku w konkursie Dziennika Bałtyckiego. Dzięki temu będzie rywalizował ze zwycięzcami innych powiatów o miano Najpopularniejszego Trenera Pomorza.

Nie udało się natomiast wygrać Unitom w konkursie na Najlepszego Sportowca. Mateusz Biskup zajął 7. miejsce (17 głosów), zaś Michał Baran uplasował się pozycję niżej (16).

[ Wyniki ]

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. .:: 23:41 ::. Fabio

Plebiscyt Dziennika Bałtyckiego - głosuj na Unitów!

Redakcja Dziennika Bałtyckiego rozpoczęła 61. plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca i Najpopularniejszego Trenera 2013 roku na Pomorzu. Obecnie rywalizacja toczy się na szczeblu powiatowym. Gorąco zachęcamy do głosowania na wioślarzy Unii Tczew: Michała Barana i Mateusza Biskupa oraz trenera Mariusza Grubicha. Aby oddać głos należy wysłać sms na numer 72355 o odpowiedniej treści. Koszt SMSa 2,46 zł z VAT.

Michał Baran - wioślarstwo (sdt.1) SMS pod nr 72355 o treści sdt.1

Mateusz Biskup - wioślarstwo (sdt.3) SMS pod nr 72355 o treści sdt.3

Mariusz Grubich - wioślarstwo (tdt.3) SMS pod nr 72355 o treści tdt.3

 

[ Aktualne wyniki ]

Piątek, 1 listopada 2013 r. .:: 17:30 ::. Fabio

Kibole Unii pamiętali o zmarłych Unitach

1 listopada to dzień szczególny. Dzień pamięci o wszystkich tych, których niestety nie ma już wśród nas. Z odwiedzinami na grobach Unitów byli kibole Unii Tczew. Zapalono symboliczne znicze na grobach zmarłych działaczy, zawodników i kibica KKS.

Niestety nie mamy wiedzy o miejscach pochówku wielu zasłużonych ludzi dla biało-granatowych barw. Jednak w tym roku i tak udało się odwiedzić jak dotychczas największą ilość mogił. Znicze zostały zapalone na grobach działaczy Kazimierza Błażejewskiego, Mieczysława Chrzanowskiego, Brunona Kowalskiego, Andrzeja Stachurskiego, Edwarda Winiarza, zawodników Daniela Julke, Jacka Stojałowskiego, Mariana Stojałowskiego i kibica Sławomira Feistera. Niech spoczywają w pokoju!

Sobota, 26 października 2013 r. .:: 20:50 ::. Fabio

Zapal znicz Unitom

Już za niespełna tydzień 1 listopada będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dzień zadumy, w którym udamy się na groby najbliższych. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin mogił Unitów, byłych zawodników, działaczy i kibiców Unii Tczew!

Jako kibice chcemy pojawić się na jak największej ilości grobów. Niestety nie znamy wielu lokalizacji. Dlatego zwracamy się do wszystkich z prośbą o pomoc i wskazanie jak największej ilości mogił Ś.P. Unitów. Wiemy gdzie pochowano byłych działaczy Unii, ś.p. Mieczysława Chrzanowskiego i ś.p. Kazimierza Błażejewskiego. Ktokolwiek byłby w stanie podać nam dokładne miejsca spoczynku zmarłych Unitów, jak chociażby Edwarda Winiarza, Alberta Lemke, Andrzeja Stachurskiego, Jacka Stojałowskiego, Daniela Julke, Ułana i wielu innych, proszony jest o kontakt mailowy kksuniatczew@wp.pl.

Czwartek, 24 października 2013 r. .:: 21:13 ::. Fabio

Filmik z oprawy UNIA - Orlęta

Kibice Unii Tczew godnie pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, przygotowując specjalną oprawę. Zdjęcia zapewne już widzieliście, a teraz prezentujemy filmik. Zapraszamy do oglądania!

[ Zobacz oprawę UNIA - Orlęta ]

Środa, 23 października 2013 r. .:: 23:51 ::. Fabio

Zawodnicy o pucharowej przygodzie

Tydzień temu skończyła się przygoda zespołu Unii 1922 Tczew w rozgrywkach regionalnego Pucharu Polski. Poprosiliśmy kilku zawodników Biało-Granatowych o krótkie podsumowanie tegorocznych zmagań.

Jacek Stangenberg (fot. archiwum)Jacek Stangenberg: "Gra dla Unii po ok 4 latach przerwy to był dla mnie zaszczyt i przyjemność. Udział w pucharze muszę zaliczyć do udanych. Czwarta rundy to bardzo dobry wynik, choć po dobrych poprzednich meczach po cichu liczyłem, że z Orlętami również sobie poradzimy...(w 10 min meczu już wiedziałem, że będzie ciężko :D). W całym pucharze broniło mi się nadzwyczaj dobrze biorąc pod uwagę, że od roku nie trzymałem piłki w rękach. Atmosfera jaka towarzyszyła nam przez cały udział w pucharze w szatni jak i na trybunach była niesamowita. W końcu mamy najlepszych kibiców! Mam nadzieję, że za rok również uda się wystąpić w rozgrywkach z jeszcze lepszym wynikiem. BYŁ BĘDZIE JEST TCZEWSKI KKS!"

Radosław Kolasa: "Bardzo dobra atmosfera oraz organizacja... fajnie gra się bez presji-dla czystej przyjemności. Mam nadzieję ze za rok będzie o krok dalej."

Dawid Kotowski: "Pomimo dotkliwej porażki, epizod z Tczewską Unią będę wspominał bardzo przyjemnie. Atmosfera na trybunach była niesamowita, a oprawa imponująca. Jeśli chodzi o wynik meczu z Orlętami, to zdecydowanie zaważyły kwestie kondycyjne i było tu widać przepaść pomiędzy obiema drużynami. Proponuję w następnym roku zmobilizować ekipę do kilku treningów przed meczami, co powinno dać jeszcze lepszy wynik."

Paweł Grzesiak (fot. archiwum)Paweł Grzesiak: "Tak jak rok wcześniej udało się wystartować w Pucharze Polski, oczywiście Biało-Granatowe barwy i Herb UNII na piersi wywołuje dodatkowe emocje zarówno wśród zawodników jak i kibiców na trybunach. Dostąpiłem zaszczytu bycia kapitanem jako wychowanek Unii, drużyny której oddałem prawie 15 lat swojego życia. Mimo iż ostatni mecz na boisku nie wyszedł nam najlepiej to i tak poprawiliśmy osiągnięcia z poprzedniego sezonu. Biorąc pod uwagę fakt, iż żaden z Nas nie trenuje regularnie, zaangażowanie i wola walki pozwoliła "wbić" rywalom kilka naprawdę efektownych bramek jak choćby "przewrotka" Bodzia Lizaka w meczu z Orłem. Podsumowując Nasze tegoroczne występy można tylko żałować, że w ostatnim meczu nie wystarczyło siły na strzelenie choćby honorowej bramki. Nawiązując jeszcze do ostatniego spotkania, oprawa stworzona przez kibiców KKS zdecydowanie zasługuje na słowa uznania i pełen "SZACUN"- poprostu Mega sprawa brać udział w takich wydarzeniach. Do zobaczenia- mam nadzieję- w przyszłym roku. BYŁ BĘDZIE JEST TCZEWSKI KKS !!"

Wtorek, 22 października 2013 r. .:: 20:05 ::. Fabio

PZTW o Unii Tczew

Mariusz Grubich i Mateusz Biskup (fot. archiwum)Tegoroczne wyniki na arenie krajowej wioślarzy Unii Tczew robią wrażenie dosłownie na wszystkich. Na stronie internetowej Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich opublikowano artykuł krótko przedstawiający sekcję wioślarską Unii Tczew, który poniżej cytujemy.

"Najlepsi polscy wioślarze w miniony weekend rywalizowali w Centralnych Kontrolnych Regatach Jesiennych na poznańskim Torze Regatowym Malta. Dwukrotnie w finałach jedynek zwyciężył Mateusz Biskup (Unia Tczew). Tego zawodnika chwalił trener kadry wioseł krótkich Aleksander Wojciechowski.
Mateusza Biskupa do uprawiania wioślarstwa namówił Mariusz Grubich. Trener Unii Tczew wybrał się przed kilku laty do małej wioski Lisewo Malborskie i ćwiczeniami na ergometrze zachęcił paru chłopaków do podjęcia treningu. W tym gronie znalazł się przyszły zwycięzca tegorocznych regat w jesiennych w Poznaniu.
- Mateusz ma 19 lat i dobre warunki fizyczne do uprawiania tego sportu. Ma 194 cm wzrostu i waży 83 kg. Do wioślarstwa trafił w drugim roku juniora młodszego więc dość późno. Z czasem zaczęły przychodzić wyniki na arenie krajowej, przede wszystkim w dwójkach. Od początku tego roku widać było, "że jego łódka płynie." W młodzieżowych mistrzostwach Polski zdobył złoty medal, a w czempionacie seniorów brązowy. Wyniki uzyskane w ostatni weekend były z jednej strony zaskoczeniem, a z drugiej nie. Mateusz pokazał, że potrafi dobrze pływać - mówi trener Mariusz Grubich.
W ostatnich regatach w Poznaniu Mateusz Biskup wygrał dwa finały. - W tym przegranym zdecydowaliśmy się na inne ustawienie wioseł. Była to nasza wspólna decyzja - tłumaczy trener Grubich.
Warunki do uprawiania wioślarstwa w Tczewie nie są, oględnie mówiąc, najlepsze. - Brakuje wszystkiego, a najbardziej ogrzewania. Stary budynek nie nadaje się nawet do remontu. Budżet sekcji wynosi w granicach 25-30 tysięcy złotych więc tyle ile kosztuje dobrej klasy jedynka. Pomagają nam miasto i Urząd Marszałkowski, ale na więcej nie możemy liczyć. Korzystamy też z siłowni w Tczewskim Centrum Sportu i Rekracji. W tym roku Mateusz pływał na pożyczonej od Pana Jana Peche jedynce. Gdyby nie on, to nie byłoby tych wyników - mówi Mariusz Grubich.
W okresie zimowym wioślarze z Tczewa mogą wyjechać tylko raz na zgrupowanie. - Na więcej nie mogę sobie pozwolić ze względów urlopowych. Pracuję na etacie. Treningi mogę prowadzić po godzinie 15.00, gdy skończę pracę. Dlaczego to robię? Bo lubię wioślarstwo - dodaje Mariusz Grubich."

/pztw.org.pl/        

Wtorek, 22 października 2013 r. .:: 19:20 ::. Fabio

Trener Grubich o regatach na Malcie

Mariusz Grubich (fot. archwium)Po weekendowych Centralnych Jesiennych Regatach Kontrolnych w Poznaniu, poprosiliśmy trenera Unii Tczew, Mariusza Grubicha o krótkie podsumowanie.

-"Na torze regatowym Malta zmagali się juniorzy i seniorzy mający aspiracje do kadry narodowej w wioślarstwie. Mateusz potwierdził swój wysoki poziom, który prezentuje w tym sezonie. Wśród 34 zawodników odniósł dwa zwycięstwa i zajął trzecią pozycję w finałach A. Dwukrotnie wygrał m.in. z mistrzem świata juniorów z tego sezonu, Natanem Węgrzyckim-Szymczykiem z AZS AWF Warszawa, a także wieloma utytułowanymi zawodnikami m.in. Konradem Wasielewskim, Michałem Jelińskim Mistrzami Olimpijskimi i wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Świata, co jeszcze bardziej podkreśla na jakim Mateusz jest poziomie sportowym. Bardzo dobrze prezentował się również Michał, który w czterech startach plasował się w finale A jedynki wagi lekkiej, będąc zarazem najlepszym w gronie młodzieżowców tej konkurencji. Po rozmowach z trenerami kadry, obaj na pewno zostaną powołani na konsultacje kadry narodowej. Nieźle zaprezentował się również nasz młody junior Sebastian Pabjan, który plasował się w połowie stawki w gronie 50 juniorów, będąc młodszym o trzy lata od najstarszych zawodników. Z zawodnikami w swoim wieku prezentował się w pierwszej piątce regat. Na koniec chciałbym podziękować panu Andrzejowi Kopyłowicz za pomoc finansową dla naszego klubu oraz panu Janowi Peche za całoroczną współpracę i pożyczanie łodzi wioślarskiej dla Mateusza. Bo niestety naszego klubu nie stać na zakup nowej łodzi, która kosztuje tyle co całoroczny budżet naszego klubu. Chciałem podziękować również zawodnikom za tak udany i ekscytujący sezon. Bez wątpienia to najlepszy sezon w historii naszego klubu od wielu lat. Życzyłbym sobie, aby kolejny nie był gorszy od tego, a wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku będziemy się ekscytować występami chłopaków na arenie międzynarodowej w najważniejszych imprezach wioślarskich."

Poniedziałek, 21 października 2013 r. .:: 19:43 ::. Fabio

PP: Unia w Tetce

W piątkowym programie "Nasz Tczew" w tczewskiej TV Tetka przedstawiono krótki reportaż z meczu pucharowego Unii 1922 Tczew z Orlętami Reda. Ujęta została również oprawa kibiców KKS. Zapraszamy do obejrzenia pod poniższym linkiem (od 11:52).

[ "Puchar nie dla Tczewa", TV Tetka od 11:52 ]

Niedziela, 20 października 2013 r. .:: 22:52 ::. Fabio

Niesamowity Biskup!

Michał Baran i Mateusz Biskup (fot. archwium)To co wyczynia w tym sezonie 19-letni Unita Mateusz Biskup jest wręcz niebywałe! Wysoka forma przez cały sezon, zwieńczona w dniu dzisiejszym kolejnym zwycięstwem i to w gronie najlepszych wioślarzy w Polsce!

W niedzielę, drugim dniu Centralnych Jesiennych Regat Kontrolnych w Poznaniu, odbywały się po 2 wyścigi finałowe w każdej kategorii. W jedynce mężczyzn najpierw Biskup zajął 3. miejsce, zaś następnie 1. Z kolei w jedynce mężczyzn kategorii lekkiej drugi Unita, 19-letni Michał Baran zajął 6. pozycję, a następnie 8. Trzeba podkreślić, iż Michał był zdecydowanie najmłodszy w całej stawce. Oba wyścigi wygrał 25-letni Jerzy Kowalski z Gopło Kruszwica.

Seria III:

1xMA/MB

1. Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 7:07,36

2. Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań) - 7:09,82

3. Mateusz Biskup (Unia Tczew) - 7:11,69

 

1xML/MBL

1. Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) - 7:12,44

---

6. Michał Baran (Unia Tczew) - 7:34,20

 

Seria IV:

1xMA/MB

1. Mateusz Biskup - 7:10,22

2. Natan Węgrzycki-Szymczyk - 7:11,15

3. Konrad Wasielewski (AZS Szczecin) - 7:16,64

 

1xML/MBL

1. Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) - 7:20,83

---

8. Michał Baran (Unia Tczew) - 7:43,61

Sobota, 19 października 2013 r. .:: 23:43 ::. Fabio

Biskup najszybszy!

Wioślarz Unii Tczew, Mateusz Biskup nie zwalnia tempa! Podopieczny trenera Mariusza Grubicha wygrał finał A jedynki mężczyzn w pierwszym dniu Centralnych Jesiennych Regat Kontrolnych w Poznaniu. Wyprzedził m.in. mistrza świata juniorów, Natana Węgrzyckiego-Szymczyk z AZS AWF Warszawa. W finale A jedynki wagi lekkiej popłynął z kolei Michał Baran, zajmując 6. miejsce ze stratą 26,98 sekund do zwycięzcy.

Na torze regatowym Malta zmagają się będą juniorzy i seniorzy mający aspiracje do kadry narodowej w wioślarstwie.

- W niedzielę rano rozegrane zostaną kolejne finały z tym, że dwie najsłabsze osady z sobotnich finałów spadną do niższej grupy, a na ich miejsce awansują najlepsi. Drugiego dnia po południu odbędą się znowu wyścigi finałowe. System został pomyślany tak, że jeżeli komuś nie powiedzie się w sobotnich przedbiegach, to żeby mógł przebić się do niedzielnych finałów - powiedział kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Towarzystw Wioślarskich, Bogdan Gryczuk.

Wyniki finału A:

1. Mateusz Biskup (Unia Tczew) - 7:43,00

2. Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 7:45,04

3. Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań) - 7:47,19

4. Konrad Wasielewski (AZS Szczecin) - 7:49,84

5. Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) - 7:51,06

6. Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia) - 7:54,18

7. Piotr Licznerski (AZS Szczecin) - 7:59,84

8. Kamil Zajkowski (PTW Płock) - 8:00,03

Piątek, 18 października 2013 r. .:: 23:43 ::. Fabio

PP: Zdjęcia z meczu UNIA - Orlęta

Prezentujemy galerię zdjęć ze środowego meczu pucharowego Unii z Orlętami Reda. W albumie znajdują się 54 fotki, a ich autorem jest Loul.

[ Zdjęcia z meczu UNIA-Orlęta (54) ]

Czwartek, 17 października 2013 r. .:: 23:01 ::. Fabio

PP: UNIA - Orlęta kibicowsko

Mecz z Orlętami Reda był już czwartym spotkaniem naszej Unii w regionalnym Pucharze Polski. Jak się później okazało, niestety ostatnim. Pojedynek ten wyzwolił w naszych szeregach największą mobilizację ze wszystkich dotychczasowych. Na mieście zawisły chociażby plakaty zapraszające na mecz. Można powiedzieć, że przyniosły efekt, gdyż spotkanie z Orlętami przyciągnęło najliczniejszą (ok. 170) publiczność ze wszystkich czterech meczów. Ponadto podjęliśmy decyzję o przygotowaniu specjalnej oprawy.

W najlepszym momencie w młynie ok. 90 osób. Zagrzewamy naszych zawodników do walki, jednak mimo zaciętości i ambicji przegrywamy aż 0:9. W 70. minucie prezentujemy oprawę, na którą składała się sektorówka z herbem Unii, do tego biało-granatowe sreberka, transparent "Unia to my" oraz race i świece dymne. Po ostatnim gwizdku dziękujemy zawodnikom za emocje, a oni nam za doping, przybijamy "piątki". Gości 0.

Przygoda z pucharem jak najbardziej udana! To już drugi rok, kiedy to jako kibice zgłosiliśmy zespół do rozgrywek. Cel osiągnięty, tj. podtrzymanie tradycji piłkarskich naszego ukochanego klubu! NA ZAWSZE UNIA TCZEW!

Czwartek, 17 października 2013 r. .:: 20:18 ::. Fabio

PP: Podziękowania

Występ Unii 1922 Tczew w regionalnym Pucharze Polski to określone koszta finansowe, jak i trud organizacyjny. W związku z tym pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie finansowe i organizacyjne następującym osobom: Jackowi Prętkiemu (prezes KKS "Unia"), Krzysztofowi Myszka, Grzegorzowi Glince oraz Grzegorzowi Żemajtisowi (dyrektor TCiS). Dzięki wielkie Panowie!

Trzeba jednak też jasno podkreślić, iż występ Unii w pucharze nie byłby możliwy, gdyby nie kibice. To w głównej mierze z kibicowskich zbiórek pieniędzy udało się sfinansować występy zawodników.

 

BYŁ, BĘDZIE, JEST! TCZEWSKI KKS!!!

Środa, 16 października 2013 r. .:: 17:52 ::. Fabio

PP: Koniec pucharowej przygody

Niestety zakończyła się przygoda Unii 1922 Tczew z regionalnym Pucharem Polskim. I to bardzo boleśnie. Unici przegrali z czwartoligowymi Orlętami Reda 0:9 (0:4).

Przeciwnik kilka klas lepszy. Aż nadto było widać przygotowanie kondycyjne, które było decydujące, ale nie ma się co dziwić, skoro Orlęta są w regularnym treningu, a tczewianie spotykali się typowo zabawowo od meczu do meczu. W porównaniu z zeszłym rokiem i tak jest progres, gdyż zagraliśmy aż 4 mecze, a rok temu 3. Prawda jest taka, że czy byśmy odpadli w I, II rundzie czy finale, to nie miało takiego znaczenia, gdyż najistotniejszy był sam fakt zgłoszenia drużyny Unii Tczew i podtrzymanie tradycji piłkarskich, co zdecydowanie się udało!

Bramki: 0:1 Paweł Fopka (16.), 0:2 Paweł Gniewkowski (28.), 0:3 Tomasz Stępień (32.), 0:4 Filip Heinig (43.), 0:5 Gniewkowski (54.), 0:6 Stępień (60.), 0:7 Gniewkowski (74.), 0:8 Fopka (83.), 0:9 Stępień (86.).

UNIA: Stangenberg - Cześnik (77. Gdaniec), Grzesiak, Langowski, Malkowski - P.Kleinschmidt (69. Bejgrowicz), Glienke, Kolasa (57. Kotowski), Chyła - Tomasiak, Lizak.

Orlęta: Elżanowski - Matyjaszczykczerwona kartka-45., Królik, Gniewkowski, Ziętkowski (13. Trocki), Stępień, Morgiel, Święcki, Bodzak, Heinig, Fopka.

Sędziowali: Marcin Nawrocki (SG - Starogard Gdański) oraz Maciej Knuth (SA1 - Starogard Gdański), Roman Wendt (SA2 - Malenin).

Widzów: ok. 170.

Środa, 16 października 2013 r. .:: 02:11 ::. Fabio

PP: Unici osłabieni na Orlęta

Już dzisiaj o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Elżbiety 21a Unia 1922 Tczew podejmie czwartoligowe Orlęta Reda.

Unici przystąpią do meczu nieco osłabieni. Z uwagi na kontuzje zabraknie w dalszym ciągu Damiana Kleinschmidta i Mariusza Wrońskiego. Obowiązki służbowe zatrzymają natomiast Mateusza Dombrowskiego i Andrzeja Szerzanta.

Przewidywany skład Unii: Stangenberg - Cześnik, Langowski, Grzesiak, Malkowski - P.Kleinschmidt, Glienke, Kolasa, Chyła - Tomasiak, Lizak.

Wtorek, 15 października 2013 r. .:: 23:24 ::. Fabio

Mistrzostwa Pomorza: 11 medali Unitów!

W dniach 12-13 października 2013 roku na Martwej Wiśle w Gdańsku odbyły się regaty wioślarskie o „Mistrzostwo Województwa Pomorskiego”.

W rywalizacji udział wzięły kluby z okręgu pomorskiego: AZS AWFiS Gdańsk, GTW Gedania Gdańsk, GKW Drakkar Gdańsk, UKS Szóstka Gdańsk i KKS UNIA Tczew. Młodzicy rywalizowali na dystansie 1500 metrów, a juniorzy 2000 metrów.

W dwudniowych zmaganiach Unici zdobyli w sumie 11 medali Mistrzostw Województwa Pomorskiego (7 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy). Bardzo dobrze zaprezentowali się Sebastian Pabjan i Karol Arczewski, którzy dwukrotnie zwyciężyli w dwójkach podwójnych juniorów młodszych. Pabjan wygrał również dwukrotnie w jedynkach juniorów młodszych. Dwa złote medale w jedynce seniorów zdobył niezawodny w tym sezonie Mateusz Biskup. Na najwyższym stopniu podium stanął również Tomasz Czaplewski w jedynce młodzików.

Od lewej Sebastian Pabjan i Karol Arczewski. (fot. M.Grubich)

I Dzień

Złoty medal

2 x MJM (dwójka podwójna juniorów młodszych ) – Sebastian Pabjan
- Karol Arczewski
1 x MB (jedynka seniorów ) – Mateusz Biskup
1 x CH ( jedynka młodzików ) – Tomasz Czaplewski
1 x MJM ( jedynka juniorów młodszych) – Sebastian Pabjan

Srebrny


1 x MB (jedynka seniorów) - Michał Baran
2 x KJ (dwójka podwójna juniorek) – Karolina Wittkamp - Iwona Stachowacz
 

Brązowy


1 x MJM (jedynka juniorów młodszych) – Karol Arczewski


II Dzień

Złoty medal

2 x MJM (dwójka podwójna juniorów młodszych ) – Sebastian Pabjan
- Karol Arczewski
1 x MB (jedynka seniorów) – Mateusz Biskup
1 x MJM ( jedynka juniorów młodszych) – Sebastian Pabjan

Srebrny


1 x MB (jedynka seniorów)- Michał Baran

Poniedziałek, 14 października 2013 r. .:: 18:30 ::. Fabio

PP: Ewentualna V runda 23/24 listopada

W przypadku ewentualnego awansu Unii 1922 Tczew do V rundy regionalnego Pucharu Polski, mecze tej fazy rozgrywek mogą się odbyć jeszcze w tym roku.

Pomorski Związek Piłki Nożnej rozważa rozegranie spotkań w weekend 23/24 listopada, czyli już po zakończeniu rozgrywek ligowych. Oczywiście pod warunkiem sprzyjających warunków atmosferycznych.

Sobota, 12 października 2013 r. .:: 23:55 ::. Fabio

PP: Porażka Orląt

W meczu 12. kolejki IV ligi nasz najbliższy pucharowy przeciwnik Orlęta Reda przegrał na wyjeździe 0:1 (0:0) z Olimpią Sztum. Dla podopiecznych trenera Mieczysława Gierszewskiego była to trzecia porażka z rzędu.

Mecz w Sztumie był dość wyrównany, chociaż gościom zabrakło szczęścia. Bramkę stracili w 77. minucie po rzucie karnym. Dodatkowo spotkanie kończyli w "9", bowiem czerwonymi kartkami zostali ukarani Paweł Fopka (za dwie żółte) i Krzysztof Ziemak.

Drużyna z Redy zajmuje 15. miejsce w tabeli, mając w dorobku 10 punktów, na co składają się 3 zwycięstwa, 1 remis i 8 porażek, przy bilansie bramkowym 14:21.

Piątek, 11 października 2013 r. .:: 23:55 ::. Fabio

Prasa o Unii: "Unia to fenomen"

Ostatnie sukcesy wioślarza Unii, Mateusza Biskupa, a także świetna postawa piłkarzy Unii 1922 Tczew w Pucharze Polski nie uszły uwadze lokalnej prasie. Sporo miejsca poświęcono Biało-granatowym w czwartkowej Gazecie Tczewskiej i piątkowym Dzienniku Tczewskim.

[ "Pucharowa przygoda Unii", Gazeta Tczewska, 10.10.2013 ]

[ "Znakomity sezon Mateusza", Gazeta Tczewska, 10.10.2013 ]

[ "W środę do pucharowych bojów włączą się czwartoligowcy", Dziennik Tczewski, 11.10.2013 ]

[ "Biskup ze srebrem", Dziennik Tczewski, 11.10.2013 ]

Czwartek, 10 października 2013 r. .:: 23:49 ::. Fabio

PP: Trzech sędziów na UNIA-Orlęta

Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów do prowadzenia meczów IV rundy regionalnego Pucharu Polski. Mecz Unia 1922 Tczew - Orlęta Reda ma poprowadzić Marcin Nawrocki ze Starogardu Gdańskiego.

Nowością jest fakt, iż najbliższy mecz Unii posędziuje cała trójka arbitrów związkowych. Sędziemu Nawrockiemu pomagać na linii mają Roman Wendt z Malenina i Maciej Knuth, również ze Starogardu.

Wtorek, 8 października 2013 r. .:: 18:44 ::. Fabio

Trener Grubich o MP

Po sobotnich Długodystansowych Mistrzostwach Polski o wypowiedź poprosiliśmy trenera wioślarzy Unii Tczew, Mariusza Grubicha.

-"W Warszawie na starcie jedynek seniorów stawiła się praktycznie cała krajowa czołówka wioślarzy wioseł krótkich, z medalistami największych imprez wioślarskich na Świecie. Mateusz uległ tylko Litwinowi wiosłującemu w barwach klubu z Bydgoszczy, który jest bardzo utytułowanym zawodnikiem. Jednocześnie pozostawiając za sobą kilku medalistów mistrzostw Świata i Europy. Warto podkreślić, że Mateusz ma dopiero 19 lat, a wygrywa z o kilka lat starszymi zawodnikami od siebie. To praktycznie jego pierwszy rok w kategorii seniorów i zarazem już czwarty medal Mateusza imprezy rangi mistrzowskiej. Cały sezon startowy prezentuje wysoki poziom sportowy. W dorobku ma medal złoty w Młodzieżowych MP, srebrny w Długodystansowych MP, srebrny w MP w sprincie, a także brąz w MP seniorów. Jeżeli jego talent będzie się rozwijał w takim tempie to w niedługim czasie będziemy mogli oglądać jego starty na arenach międzynarodowych. Przed nami jeszcze 19-20 października Centralne Kontrolne Regaty Jesienne w Poznaniu, które wyłonią zawodników do szkolenia kadr narodowych juniorów i seniorów. I na koniec tradycyjnie podziękowania dla pana Jana Peche za pożyczenie łodzi dla Mateusza."

Poniedziałek, 7 października 2013 r. .:: 23:49 ::. Fabio

PP: Unia w Tetce

W piątkowym programie "Nasz Tczew" w tczewskiej TV Tetka przedstawiono krótki reportaż z meczu pucharowego Unii 1922 Tczew. Zapraszamy do obejrzenia pod poniższym linkiem (od 15:15).

[ "Unia gra dalej", TV Tetka od 15:15 ]

Niedziela, 6 października 2013 r. .:: 21:27 ::. Fabio

PP: 3 bramki Lizaka

Udało nam się uwiecznić 3 bramki ze środowego meczu Unii 1922 Tczew z Orłem Trąbki Wielkie. Wszystkie autorstwa Bogusława Lizaka. Dodatkowo jest też nagrany groźny strzał po rzucie wolnym Pawła Grzesiaka.

[ Bramka na 2:1 ]

[ Strzał Pawła Grzesiaka ]

[ Bramka na 3:1 ]

[ Bramka na 5:1 ]

Sobota, 5 października 2013 r. .:: 20:56 ::. Fabio

Srebrny Biskup!

Mateusz Biskup (fot. M.Grubich)Trwa medalowa passa Mateusza Biskupa! 19-letni wioślarz Unii Tczew zajął 2. miejsce w wyścigu jedynek  mężczyzn na Kanale Żerańskim w Warszawie w czasie Długodystansowych Mistrzostw Polski. 5. miejsce w jedynce wagi lekkiej zajął również 19-letni Unita Michał Baran. Najlepszy okazał się 27-letni litwin w barwach Lotto Bydgostii, Mindaugas Griskonis, Olimpijczyk z Pekinu i Mistrz Europy z 2009 roku. De facto Mateusz był zatem najlepszy wśród Polaków!

To już czwarty medal podopiecznego Mariusza Grubicha w tym roku! W dorobku ma złoty w Młodzieżowych MP, 2 srebrne w Długodystansowych MP i w sprincie, a także brąz w MP seniorów.

Jedynka mężczyzn:
1. Mindaugas Griskonis (LOTTO Bydgostia)         31.39
2. Mateusz Biskup (Unia Tczew)                              32.01
3. Mirosław Ziętarski (AZS UMKS Energa Toruń) 32.19

Piątek, 4 października 2013 r. .:: 20:39 ::. Fabio

PP: Zdjęcia z meczu UNIA - Orzeł

Prezentujemy galerię zdjęć ze środowego meczu pucharowego Unii z Orłem Trąbki Wielkie. W albumie znajduje się 112 fotek, a ich autorem jest Loul.

[ Zdjęcia z meczu UNIA-Orzeł (112) ]

Czwartek, 3 października 2013 r. .:: 21:08 ::. Fabio

PP: Unia - Orzeł kibicowsko

Mecz z Orłem, mimo dość niesprzyjającego terminu (środa, godz. 16), wyzwolił w nas jak dotychczas największą mobilizację. Przynajmniej w porównaniu z poprzednimi dwoma spotkaniami. Zbieramy się w ok. 60 osób, z czego ponad połowa stanowi młynek. Od początku ruszamy z konkretnym dopingiem, który trwa przez cały mecz. Łącznie na stadionie ok. 150 sympatyków Unii.

Nasi zawodnicy spisują się rewelacyjnie i wygrywają 7:2! W następnej rundzie podejmujemy u siebie czwartoligowe Orlęta Reda.

Czwartek, 3 października 2013 r. .:: 19:17 ::. Fabio

PP: Teraz Orlęta!

Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dokonała w dniu dzisiejszym losowania par IV rundy Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Do rywalizacji przystępują już czwartoligowcy. Unia 1922 Tczew trafiła na Orlęta Reda.

Pojedynek Unia-Orlęta odbędzie się w środę 16 października o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Elżbiety 21a w Tczewie.

Środa, 2 października 2013 r. .:: 17:59 ::. Fabio

PP: Orzeł na tarczy

Pewne zwycięstwo w III rundzie regionalnego Pucharu Polski odniósł zespół Unii 1922 Tczew. Biało-granatowi rozgromili Orła Trąbki Wielkie 7:2 (1:1).

Bramki: 0:1 Michał Małkowski (26.), 1:1, 2:1, 3:1 Bogusław Lizak (45., 57., 63.), 4:1 Marcin Glienke (67.), 5:1 Lizak (71.), 6:1 Paweł Grzesiak (73.), 6:2 Adrian Kaniuka (75.), 7:2 Grzesiak (88.).

UNIA: Stangenberg - Cześnik, Langowski, Grzesiak, Malkowski (74. Czucha), - P.Kleinschmidt (68. Kolasa), Glienke, Dombrowski (87. Gdaniec), Chyła - Tomasiak (87. Szerzant), Lizak.

Orzeł (skład wyjściowy): Paweł Megger - Bieliński, Marchewicz, Dończyk, Czeczora, Goldschmidt, Piotr Megger, Drobniewski, Czerw, Małkowski, Wiński.

Sędziował: Marcin Wąsik (Starogard Gdański).

Widzów: ok. 150.

Wtorek, 1 października 2013 r. .:: 21:27 ::. Fabio

PP: "Baki" wzmocni defensywę

Bartosz Langowski (fot. archiwum)Kolejnych dwóch zawodników uzupełni kadrę Unii 1922 Tczew na mecz III rundy Pucharu Polski z Orłem Trąbki Wielkie. Do rozgrywek zostało zgłoszonych dwóch obrońców: 31-letni Bartosz Langowski i 20-letni wychowanek KKS Miłosz Gdaniec.

"Baki" grał w Unii w rozgrywkach III ligi w sezonie 2003/2004 i 2004/05. Łącznie w biało-granatowych barwach rozegrał 46 meczów.

W środowym pojedynku zabraknie niestety na pewno Damiana Kleinschmidta.

[ Kadra ]

Poniedziałek, 30 września 2013 r. .:: 23:42 ::. Fabio

PP: Czas na Orła

Już w środę 2 października Unia 1922 Tczew podejmie przed własną publicznością piątoligowego Orła Trąbki Wielkie, w ramach III rundy regionalnego Pucharu Polski.

Przeciwnik już bardziej wymagający, niż poprzednie 2 zespoły. Dość wspomnieć, iż trenerem drużyny jest były szkoleniowiec Unii, Jerzy Jastrzębowski. W kadrze natomiast znajduje się m.in. Marcin Gąsiorowski.

Orzeł w ostatniej kolejce wygrał w niedzielę na wyjeździe 3:0 ze Sportingiem Leźno. Łącznie bilans naszych przeciwników po 9. kolejce to 10. miejsce, 12 punktów,  4 zwycięstwa (7:3 z Czarnymi Przemysław, 4:3 ze Startem Mrzezino, 1:0 z Sokołem Ełganowo i 3:0 ze Sportingiem) i 5 porażek (0:1 z GKS Kowale, 0:8 z Gedanią, 1:2 z MKS Władysławowo, 0:2 z Orkanem Rumia, 0:2 z Czarnymi Pruszcz Gd.) przy bilansie bramkowym 16:21.

Ostatni raz Unia grała z Orłem 5 czerwca 2009 roku w ramach rozgrywek IV ligi, remisując w Tczewie 2:2 (1:2). Dla tczewian strzelił Piotr Piwoński oraz gol samobójczy Macieja Gemborysa. Z obecnej kadry KKS 4 lata temu zagrali: Przemysław Zajmała, Marcin Glienke, Piotr Cześnik, Piotr Malkowski i Bogusław Lizak.

Sobota, 28 września 2013 r. .:: 09:17 ::. Fabio

Tata Kolasa!

Z wielką przyjemnością informujemy, iż zawodnik Unii Tczew, Radosław Kolasa został ojcem!

Kolasa junior na świat przybył w czwartek 26 września o godz. 12:15. Szczęśliwi rodzice nadali mu imię Jan. Jaśko ma 4,125 kg.

W imieniu wszystkich zawodników, sztabu zespołu i kibiców życzymy młodym rodzicom wszystkiego co najlepsze, a "Bubek" niech rośnie zdrowo!

Czwartek, 26 września 2013 r. .:: 19:00 ::. Fabio

Unia Tczew w TMK

We wrześniowym magazynie kibicowskim "To My Kibice" znalazł się ciekawy artykuł o historii kibiców Unii Tczew. Biało-Granatowych przedstawiono w cyklu "Mniejsze kluby". Tekst zajmuje 2 strony i okraszony został pięcioma fotkami.

W Tczewie TMK można kupić w Empiku w Galerii Kociewskiej oraz na dworcu w kiosku po prawej stronie od kwiaciarni. W przypadku sprzedaży całego nakładu we wrześniu, wrześniowy numer będzie można nabyć ponownie w listopadzie w Empiku.

Wtorek, 24 września 2013 r. .:: 23:05 ::. Fabio

MP w sprincie: Trener Grubich komentuje

Mariusz Grubich. (fot archiwum)Po udanych startach w Mistrzostwach Polski w sprincie poprosiliśmy o wypowiedź trenera wioślarzy tczewskiej Unii, Mariusza Grubicha.

-"Regaty w sprincie to bardzo widowiskowa konkurencja, bo widać praktycznie cały wyścig, a do tego prawie każdy wyścig kończy się foto finiszem, bez którego nie można byłoby gołym okiem ocenić wyników. Widać to zresztą po rezultatach biegu, w którym płynął Mateusz, bo pierwsza trójka wpłynęła na metę w jednej sekundzie. To trzeci z kolei medal w tym roku Mateusza w regatach rangi mistrzowskiej. Po brązowym w MP Seniorów, złotym w MP Młodzieżowych zdobył srebro MP w Sprincie. Michałowi niewiele zabrakło do medalu, ale to jest sport i musiał zadowolić się czwartym miejscem. Przed nami już niedługo kolejne regaty rangi mistrzowskiej, tj. MP długodystansowe na dystansie 8 km na kanale Żerańskim w Warszawie (5 październik). Przy okazji kolejny raz bardzo dziękuję panu Janowi Peche za pożyczenie łodzi wioślarskiej dla Mateusza, bez której nie byłoby tego medalu."

Poniedziałek, 23 września 2013 r. .:: 21:34 ::. Fabio

MP w sprincie: Srebro dla Biskupa!

Mateusz Biskup ze srebrnym medalem (fot. M.Grubich)W niedzielę na akwenie płockiej Sobótki odbyły się 5. wioślarskie Mistrzostwa Polski w sprincie na dystansie 500 metrów. Srebrny medal w jedynce mężczyzn wywalczył zawodnik Unii Tczew, Mateusz Biskup! Natomiast w jedynce wagi lekkiej 4. miejsce zajął Michał Baran. Łącznie rywalizowało ponad 200 zawodników z kilkunastu klubów.

jedynka mężczyzn:
1. Łukasz Zub (Lotto Bydgostia)          1.29,79
2. Mateusz Biskup (Unia Tczew)         1.29,91
3. Kamil Zajkowski (PTW Płock)         1.30,67

Sobota, 21 września 2013 r. .:: 20:32 ::. Fabio

PP: Bramka Marcina Glienke

Telewizji żadnej co prawda nie było na meczu Unia 1922 Tczew - Joker Karlikowo Krokowa, ale udało nam się uwiecznić bramkę na 5:0 Marcina Glienke z rzutu wolnego w 81. minucie meczu.

[ Bramka Marcina Glienke ]

Piątek, 20 września 2013 r. .:: 21:20 ::. Fabio

PP: Zdjęcia z meczu UNIA - Joker

Prezentujemy galerię zdjęć ze środowego meczu pucharowego Unii z Jokerem Karlikowo Krokowa. W albumie znajduje się 56 fotek, a ich autorem jest Loul.

[ Zdjęcia z meczu UNIA-Joker (56) ]

Piątek, 20 września 2013 r. .:: 18:08 ::. Fabio

PP: Unia - Orzeł 2 października

Komisja ds. rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przychyliła się do wniosku zespołu Unii 1922 Tczew o przełożenie meczu III rundy regionalnego Pucharu Polski z Orłem Trąbki Wielkie o tydzień.

Powodem zmiany terminu było głównie ryzyko nieobecności połowy zawodników Unii z podstawowego składu w terminie 25 września, z uwagi na obowiązki służbowe.

Pojedynek odbędzie się w środę 2 października o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Elżbiety 21a.

Czwartek, 19 września 2013 r. .:: 19:07 ::. Fabio

PP: Unia - Joker kibicowsko

Fani Jokera (fot. Joker Karlikowo)Tczewska Unia zagrała drugi mecz w tej edycji Pucharu Polski. Przeciwnik nam się trafił dość egzotyczny, bo Joker Karlikowo Krokowa. Drużyna gości miała do przejechania ok. 100 km do Tczewa, więc zastanawialiśmy się, czy w ogóle przyjadą, nie wspominając już o jej sympatykach. Jak się okazało przybysze się pojawili, a w autokarze znaleźli się również fani Jokera, którzy określili się na 15 sztuk piknikowego składu. Mimo to dopingują swój zespół praktycznie przez cały mecz.

Z naszej strony również piknik. Szansę wykazania się wykorzystali natomiast młodzi od nas, którzy formułują niespełna 30-osobowy młynek, prowadząc całkiem niezły doping dla Unii. Na płocie ląduje natomiast transparent, przypominający o 74. rocznicy zdRadzieckiego ataku na Polskę, która miała miejsce dzień wcześniej. Łącznie na trybunach zjawiło się ok. 150 osób.

Stadion opuszczamy w wyśmienitych nastrojach, gdyż zgłoszony przez nas do rozgrywek zespół Unii rozgromił rywali 7:1!

Środa, 18 września 2013 r. .:: 18:53 ::. Fabio

PP: Joker zdemolowany

W meczu II rundy regionalnego Pucharu Polski Unia 1922 Tczew rozgromiła B-klasowy Joker Karlikowo Krokowa 7:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Bogusław Lizak (12.), 2:0 Marcin Chyła (58.-wolny), 3:0 Lizak (65.), 4:0 Piotr Tomasiak (67.), 5:0 Marcin Glienke (81.-wolny), 6:0 Lizak (83.), 6:1 Marcin Ruszkowski (87.), 7:1 Paweł Kleinschmidt (89.).

UNIA: Stangenberg - Zajmałażółta kartka (65. Czucha), D.Kleinschmidt (46. Kolasa), Grzesiakżółta kartka (76. Szerzant), Malkowski - P.Kleinschmidt, Glienke, Dombrowski, Chyła - Lizak, Tomasiak.

Sędziował: Zbigniew Hrynaszkiewicz (Gdańsk).

Widzów: ok. 150.

Wtorek, 17 września 2013 r. .:: 21:39 ::. Fabio

PP: Orzeł ewentualnym przeciwnikiem

W dniu dzisiejszym Pomorski Związek Piłki Nożnej dokonał losowania III rundy Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Rywalem zwycięzcy meczu Unia 1922 Tczew - Joker Karlikowo Krokowa będzie piątoligowy Orzeł Trąbki Wielkie.

Mecz odbędzie się w środę 25 września na boisku w Tczewie bądź Lubocinie.

Poniedziałek, 16 września 2013 r. .:: 21:40 ::. Fabio

PP: Bejgrowicz i Cetera wzmocnią Unię

Marcin Cetera (fot. archiwum)Teoretycznie jeszcze silniejsza powinna być kadra Unii Tczew przed meczem II rundy regionalnego Pucharu Polski z Jokerem Karlikowo Krokowa. Do rozgrywek zostali dogłoszeni Krzysztof Bejgrowicz i Marcin Cetera.

Na mecz z Jokerem trener Tadeusz Szweda będzie miał większe pole manewru, niż prawie miesiąc temu z Moreną Gdańsk. Po kontuzjach do dyspozycji powinni być Piotr Cześnik, Artur Czucha, Radosław Kolasa i Andrzej Szerzant. Obecny ma być również Dawid Kotowski, którego w pierwszym meczu zatrzymały obowiązki służbowe. Dodatkowo zgłoszeni zostali 32-letni wychowanek Unii Krzysztof Bejgrowicz oraz doskonale znany w Tczewie 35-letni napastnik Marcin Cetera, który w biało-granatowych barwach grał w III lidze.

Niestety z uwagi na kontuzję nie zagra na pewno Mariusz Wroński. Z Moreną zabrakło również wcześniej awizowanego Krystiana Kiwatrowskiego, który ostatecznie wybrał grę w piątoligowym Orle Subkowy.

Kadra na mecz z Jokerem:

Bramkarze: Kwaterowski, Stangenberg.

Obrońcy: Cześnik, Czucha, Grzesiak, D.Kleinschmidt, Malkowski, Zajmała.

Pomocnicy: Bejgrowicz, Chyła, Glienke, P.Kleinschmidt, Kolasa, Kotowski, Tomasiak.

Napastnicy: Cetera, Dombrowski, Lizak, Szerzant.

 

[ Pełna kadra Unii 1922 Tczew ]

Niedziela, 15 września 2013 r. .:: 23:36 ::. Fabio

PP: Joker wygrywa w lidze

Nasz przeciwnik w II rundzie Pucharu Polski, Joker Karlikowo Krokowa, całkiem udanie rozpoczął sezon 2013/14. W obecnych rozgrywkach krokowianie nie ponieśli jeszcze porażki!

Joker Karlikowo Krokowa to drużyna młoda, bo założona w sierpniu 2009 roku. Zespół występuje w grupie I gdańskiej B-klasy po raz piąty. Zeszłe rozgrywki nie były udane dla Jokera, gdyż zajął ostatnie, 13. miejsce w tabeli, notując w 24 meczach 10 punktów (2 zwycięstwa, 4 remisy, 18 porażek) przy bilansie bramkowym 25:80. Obecny sezon póki co wygląda inaczej.

W I rundzie Pucharu Polski Joker wygrał u siebie 3:2 z Kaszubami Połchowo (B-klasa). Natomiast w lidze w 3 meczach krokowianie zdobyli 5 punktów, po remisach 2:2 z Relaksem Mechowo i 3:3 z MKS II Władysławowo, a teraz w sobotę po zwycięstwie 3:2 ze Zrywem Sławoszyno. Najlepszym strzelcem zespołu jest 27-letni Marcin Ruszkowski, autor hat-tricka ze Zrywem.

Mecz UNIA - Joker odbędzie się w środę 18 września o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Elżbiety 21a w Tczewie. Joker ma do przebycia 100 km.

Sobota, 14 września 2013 r. .:: 23:04 ::. Fabio

On Tour: Biało-Granatowe wakacje

Niedawno wakacje niestety dobiegły końca. Intensywnie spędzali je sympatycy Unii Tczew. Pisaliśmy już o lipcowych wyprawach do Chorwacji i Budapesztu. Jak się okazało jeszcze ciekawszy był sierpień, kiedy to Unici odwiedzili m.in. belgijską Antwerpię i Brugię, hiszpańską Barcelonę, austriacki Wiedeń, ale także stolicę Polski - Warszawę. Zapraszamy do obejrzenia fotek.

[ Unia Tczew On Tour ]

Środa, 11 września 2013 r. .:: 13:40 ::. Fabio

PP: Hrynaszkiewicz sędzią meczu UNIA-Joker

Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej opublikowało obsady meczów II rundy regionalnego Pucharu Polski. Pojedynek Unii 1922 Tczew z Jokerem Karlikowo Krokowa posędziuje Zbigniew Hrynaszkiewicz z Gdańska.

28-letni Hrynaszkiewicz na co dzień sędziuje mecze A-klasy.

Wtorek, 10 września 2013 r. .:: 14:06 ::. Fabio

PP: Z Jokerem 18 września o 17 przy Elżbiety

Pojedynek II rundy Pucharu Polski na szczeblu regionalnym pomiędzy Unią Tczew a B-klasowym Jokerem Karlikowo Krokowa odbędzie się w środę 18 września o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Elżbiety 21a w Tczewie.

Czwartek, 5 września 2013 r. .:: 23:41 ::. Fabio

Wspieramy Artura!

Arturek na meczu Unia-Morena z 2012 roku. (fot. archiwum)Zapewne większość z Was słyszała już o Arturku... Po dłuższej przerwie znów zostały uruchomione aukcje charytatywne, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na rehabilitacje chłopca.

Arturek cierpi na encefalopatię, czyli w skrócie opóźnienie we wszystkich sferach rozwoju. Dzięki uzyskanym funduszom, m.in. z poprzednich aukcji, chłopiec radzi sobie coraz lepiej. Spory efekt dają 2-tygodniowe turnusy, które niestety są bardzo drogie. Jeden wyjazd to koszt 5 tysięcy złotych.

W chwili obecnej można licytować np. piłkę Adidasa z Euro 2012 wraz z podpisami zawodników piłkarskiej reprezentacji Polski, a także koszulkę reprezentacyjną Pumy z autografami byłych reprezentantów Biało-Czerwonych. Aukcje kończą się w niedzielę wieczorem.

Serdecznie zachęcamy do udziału w licytacjach. Systematycznie pojawiać się będą również kolejne aukcje. Bieżące informacje o Arturku można czytać na specjalnej stronie jemu poświęconej www.arturek.net

[ Aukcje charytatywne dla Arturka ]

Sobota, 31 sierpnia 2013 r. .:: 10:05 ::. Fabio

I Międzynarodowy Spływ Kajakowy z udziałem KKS Unia

W sobotę i niedzielę odbywa się  I Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pelplin-Gniew-Most Tczewski Rzeka Wierzyca i Wisła. Impreza zostanie zrealizowana się pod Honorowym Patronatem: Marszałka Senatu, Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezesa Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Jednym ze współorganizatorów jest Kolejowy Klub Sportowy "Unia" Tczew.

Wioślarze Unii, pod okiem trenera Mariusza Grubicha, zaprezentują się w niedzielę ok. godz. 16.00 na Bulwarze nad Wisłą wraz z mistrzem olimpijskim Adamem Korolem.

 

Program

31.08.2013. Sobota

godz. 7.30 - Wyjazd autokarem z Tczewa przy Zespole Szkół Ekonomicznych ul.Gdańska 17 , do Pelplina -plac przy Katedrze.
godz. 8.00 - Zwiedzanie Katedry w Pelplinie z przewodnikami.
godz. 9.15 - Rozpoczęcie Spływu rzeką Wierzyca do Gniewu, na trasie spływu uczestnicy otrzymają gorący posiłek w Kulicach
godz. 17.00 - Dopłynięcie do Gniewa-przystań Jana III Sobieskiego, zakwaterowanie
godz. 18.00 - Zwiedzanie Zamku z Kasztelanem Zamku Gniew
godz. 18.45 - Historia walk rycerskich, zbroje, strategia, konkurs dla uczestników
godz. 20.00 - Biesiada rycerska

01.09.2013. Niedziela

godz. 7:30 - msza dziękczynna w kościele św. Mikołaja i niespodzianka Proboszcza.
godz. 8.45 - śniadanie w Sali Rycerskiej.
godz. 9.30 - Start spływu z Przystani Jana III Sobieskiego.
godz.14.45 - Dopłynięcie do Tczewa, miejsce za Przystanią przed Mostem Tczewskim
godz.15.30 - Złożenie wieńca pod tablicą upamiętniająca obronę mostu 1 września 1939r. Delegacje z Niemiec i Polski jako symbol pojednania polsko-niemieckiego
godz.15.50 - Pokazy akcji ratowniczej na Wiśle przez Straż Pożarną i WOPR.
godz.16.00 - Pokazy wioślarskie KKS UNIA z Mistrzem Olimpijskim Adamem Korolem.
godz.16:20 - Zwiedzanie Mostu Tczewskiego.
godz. 16.50- Przejście do Restauracji Piaskowa na obiad i uroczystość zakończenia spływu, wręczenie dyplomów i pucharów, wystąpienia okolicznościowe Gości, wspólne zdjęcie, catering i wspomnienia.
Godz.18:00 - SZANTY KONCERT
Godz.20:00 - Zakończenie Spotkania.

Czwartek, 29 sierpnia 2013 r. .:: 18:20 ::. Fabio

PP: Joker Karlikowo Krokowa kolejnym rywalem

Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dokonała dzisiaj losowania par II rundy Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Przeciwnikiem Unii będzie B-klasowy Joker Karlikowo Krokowa.

Mecz odbędzie się w środę 18 września w Tczewie. Pomorski ZPN przychylił się bowiem do prośby tczewian o przełożenie meczu o tydzień z uwagi na kolejkę IV ligi w dniu 11 września. Ewentualny mecz III rundy odbyłby się 25 września.

Sobota, 24 sierpnia 2013 r. .:: 23:01 ::. Fabio

PP: UNIA - Morena kibicowsko

Drugi sezon z rzędu, jako kibice, zdecydowaliśmy się zgłosić zespół Unii Tczew do regionalnych rozgrywek Pucharu Polski. Podobnie jak rok temu, drużyna została złożona z wychowanków i byłych zawodników KKS. Na naszych kibicowskich barkach, oprócz skompletowania składu, był także obowiązek zorganizowania boiska, zgłoszeń zawodników w Pomorskim Związku Piłki Nożnej, a także inne kwestie okołomeczowe.

Mecz z Moreną zgromadził mniejszą publiczność, niż ten sam pojedynek rok temu. Z pewnością główną przyczyną tego stanu rzeczy był środowy termin. Poprzednio grano bowiem w niedzielę. Mimo to na trybunach Estadio Elisabeth pojawiło się ponad 150 osób.

Piknikowy przeciwnik nie wyzwolił jakiejś wielkiej mobilizacji. Zebraliśmy się w ok. 50 osób, jednak nie formułujemy młyna. Na płocie wieszamy jedynie flagę "wikinga".

Czwartek, 22 sierpnia 2013 r. .:: 19:07 ::. Fabio

PP: II runda 11 września

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji ds. Rozgrywek podjęto decyzję o odwołaniu II rundy Pucharu Polski w terminie 28 sierpnia.

Nowy termin to środa 11 września. Losowanie ma się odbyć za tydzień.

Środa, 21 sierpnia 2013 r. .:: 19:58 ::. Fabio

PP: Gramy dalej!

Unia 1922 Tczew wygrała mecz I rundy regionalnego Pucharu Polski z Moreną Gdańsk 4:1 (1:1).

Bramki: 0:1 Paweł Wysiecki (11.), 1:1 Paweł Kleinschmidt (15.), 2:1, 3:1 Bogusław Lizak (46., 57.), 4:1 Piotr Tomasiak (88.).

UNIA: Stangenberg - Zajmała, D.Kleinschmidt, Grzesiak, Malkowski - P.Kleinschmidt, Glienkeżółta kartka, Dombrowski, Chyła - Tomasiak, Lizakżółta kartka.

Sędziował: Andrzej Gregorczyk (Pszczółki).

Widzów: ok. 150.

 

W 42. minucie czerwoną kartką został ukarany Jakub Krutul (Morena) w konsekwencji dwóch żółtych.

Wtorek, 20 sierpnia 2013 r. .:: 22:56 ::. Fabio

PP: Kadra Unii

Przedstawiamy kadrę Unii na mecz I rundy Pucharu Polski z Moreną Gdańsk. Na liście figuruje 19 zawodników.

Niestety w środę Unici przystąpią w osłabionym składzie. Kontuzjowani są bowiem Artur Czucha, Radosław Kolasa i Piotr Pryll. Sporym wzmocnieniem może być zgłoszony do rozgrywek Krystian Kiwatrowski. Ponadto nowe twarze to Piotr Malkowski oraz wychowankowie Mateusz Dombrowski, Adam Marcisz i Jacek Stangenberg.

[ Kadra Unii ]

Poniedziałek,19 sierpnia 2013 r. .:: 19:11 ::. Fabio

PP: Przed nami Morena

Los tak chciał, iż w drugiej naszej pucharowej przygodzie ponownie zmierzymy się z Moreną Gdańsk. Przed rokiem Unia po emocjonującej końcówce wygrała 3:2 (1:1) po bramkach Marcina Chyły (dwie) i Bogusława Lizaka.

Gdańszczanie poprzedni sezon spędzili w III grupie gdańskiej B-klasy. I trzeba przyznać, iż spisali się całkiem dobrze, zajmując 3. miejsce. Do drugiej pozycji, premiowanej awansem, stracili zaledwie 4 punkty. Morena w 26 meczach zdobyła 59 punktów, notując 18 zwycięstw, 5 remisów i 3 porażki przy bilansie bramkowym 73-31. Najlepszym strzelcem zespołu był Piotr Kalkowski z dorobkiem 14 goli.

Niedziela,18 sierpnia 2013 r. .:: 17:20 ::. Fabio

Nowe proporczyki Unii

Serdecznie zapraszamy do zakupu gadżetów Unii Tczew i LGFT. Nowością jest proporczyk (wymiary 14x20 cm) KKS wydany na rozgrywki Pucharu Polski w sezonie 2013/2014 w cenie 25 zł.

[ Sklepik kibica Unii ]

Sobota,17 sierpnia 2013 r. .:: 17:20 ::. Fabio

Gregorczyk posędziuje Unii

Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów do prowadzenia meczów I rundy regionalnego Pucharu Polski. Pojedynek Unii 1922 Tczew z Moreną Gdańsk poprowadzi Andrzej Gregorczyk z Pszczółek.

52-letni Gregorczyk w sezonie 2013/2014 jest zaszeregowany w A-klasie.

Piątek,16 sierpnia 2013 r. .:: 19:22 ::. Fabio

10 lat Estadio Elisabeth!

Dokładnie 10 lat temu, 16 sierpnia 2003 roku Unia Tczew po raz pierwszy zagrała na zmodernizowanym obiekcie położonym między ulicami Wierzbową a Elżbiety. Unici w spotkaniu 2. kolejki III ligi wygrali z Zorzą Dobrzany 2:1 (0:0). Pojedynek oglądał nadkomplet publiczności - ok. 1500.

Unici grali na Kozenie już wiele lat wcześniej, choć wtedy trudno nazwać było to stadionem, a po prostu "klepiskiem". Oficjalny debiut nastąpił właśnie z Zorzą.

Niedziela,11 sierpnia 2013 r. .:: 20:43 ::. Fabio

Tczewscy Fanatycy w Brugii

W czwartek Śląsk Wrocław rozegrał mecz rewanżowy III rundy eliminacji Ligi Europejskiej z Club Brugge. Do Belgii wraz z wrocławianami wybrało się 3 Tczewskich Fanatyków z flagą reprezentacyjną LGFT. Podziękowania za ogarnięcie biletów dla chłopaków ze Środy Śląskiej! Szersza relacja za kilka dni.

Środa, 7 sierpnia 2013 r. .:: 19:22 ::. Fabio

PP: Z Moreną przy Elżbiety!

Ustalone zostało już miejsce oraz dokładna data meczu I rundy regionalnego Pucharu Polski pomiędzy Unią 1922 Tczew a Moreną Gdańsk.

Pojedynek odbędzie się w środę 21 sierpnia o godz. 18.00 na stadionie przy ul. Elżbiety 21a. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Biało-Granatowych!

fot. F.Liebner

Wtorek, 6 sierpnia 2013 r. .:: 18:59 ::. Fabio

Trener Grubich o sukcesach Unitów

Mariusz Grubich. (fot archiwum)Po świetnym weekendzie dla wioślarskiej Unii Tczew, poprosiliśmy o krótkie podsumowanie trenera sekcji, Mariusza Grubicha.

-"Nie będę ukrywał, że jadąc na te regaty liczyliśmy na medale. Ciężko na to pracowaliśmy przez kilka lat, a teraz widać tego efekty. Mateusz i Michał są obecnie jednymi z najlepszych zawodników w Polsce mimo, że mamy bardzo ciężkie warunki treningowe i ogromne problemy sprzętowe. Mam nadzieję, że te sukcesy zostaną dostrzeżone i zostanie udzielona nam pomoc. Przy okazji ponownie bardzo dziękuję panu Janowi Peche za pożyczenie łodzi wioślarskiej dla Mateusza bez której nie byłoby tego medalu, bo niestety klub nasz nie dysponuje sprzętem, którym można się ścigać na tak wysokim poziomie sportowym. Dziękuję również panu Józefowi Wasiukowi za transport łodzi do Kruszwicy. Zawsze mogę na nich liczyć i to bezinteresownie. Nie ukrywam również, że te medale to mój jako trenera i chłopaków największy sukces sportowy i możemy być dumni, że mamy takich zawodników, którzy reprezentują nasze miasto na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej. Bardzo im za to dziękuję i gratuluję."

Niedziela, 4 sierpnia 2013 r. .:: 12:32 ::. Fabio

Biskup Młodzieżowym Mistrzem Polski!

Michał Baran z brązowym medalem (fot.M.Grubich)Kapitalnie dla wioślarzy Unii Tczew zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Kruszwicy. Podopieczny trenera Mariusza Grubicha, 19-letni Mateusz Biskup zdobył złoty medal, zostając Mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej. Co ciekawe Mateusz był najmłodszy w całej stawce.

Biskup wygrał z czasem 7:19,53 (1:36,97; 3:27,55, 5:23,61), prowadząc od startu do mety. Srebrny medal przypadł 20-letniemu Mirosławowi Ziętarskiemu (AZS UMK Energa Toruń) - 7:23,95 (1:38,34; 3:32,69; 5:29,78), zaś brąz 21-letniemu Konradowi Raczyńskiemu (KW 1904 Poznań) - 7:26,25 (1:41,56; 3:36,29; 5:35,44).

Brązowy medal w jedynce mężczyzn kategorii lekkiej wywalczył Michał Baran, tracąc do drugiego miejsca zaledwie 0,15 sekundy. Co więcej na półmetku wyścigu zajmował 1. miejsce. 19-letni Michał uzyskał czas 7:40,24 (1:38,59; 3:37,87; 5:43,03). Wygrał 21- letni Mateusz Drab z AZS AWF Gorzów Wielkopolski z czasem 7:33,15 (1:41,43; 3:39,00; 5:36,38).

6. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików zajął natomiast 14-letni Tomasz Czaplewski. Jego czas to 6:31,10. Wygrał rówieśnik Tomka z MOS Ełk - Adam Sinocha - 5:59,50.

W środku Mariusz Grubich i Mateusz Biskup

Sobota, 3 sierpnia 2013 r. .:: 17:59 ::. Fabio

Wioślarze Unii walczą o Mistrzostwo Polski

Od piątku do niedzieli w Kruszwicy odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików. Oczywiście z udziałem wioślarzy Unii Tczew.

W dzisiejszych półfinałach nasi reprezentanci - Michał Baran, Mateusz Biskup, Tomasz Czaplewski - spisali się na tyle dobrze, że w niedzielę popłyną w finałach A. Życzymy powodzenia!

Piątek, 2 sierpnia 2013 r. .:: 10:21 ::. Fabio

PP: Znowu Morena

Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dokonała losowania I rundy regionalnego Pucharu Polski. Tak jak rok temu trafiliśmy na Morenę Gdańsk.

Mecze tej fazy zaplanowano na środę 21 sierpnia. Unia zagra w Tczewie. Z kolei w przypadku ewentualnego awansu spotkania II rundy odbędą się już tydzień później, 28 sierpnia.

Czwartek, 1 sierpnia 2013 r. .:: 18:34 ::. Fabio

PP: Unia powraca!

Mamy dla wszystkich fanów piłkarskiej Unii Tczew znakomitą wiadomość! Zeszłoroczny występ KKS w rozgrywkach regionalnego Pucharu Polski nie był tylko incydentalny, gdyż w nadchodzącej edycji, z inicjatywy najwierniejszych kibiców Biało-Granatowych, zespół Unii 1922 Tczew znów wybiegnie na zielone murawy!

Podobnie jak za pierwszym razem, drużyna będzie złożona z wychowanków i byłych zawodników KKS.

O wszelkich szczegółach na bieżąco będziemy informować. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć fanów KKS organizacyjnie lub finansowo prosimy o kontakt mailowy kksuniatczew@wp.pl

 

BYŁ, BĘDZIE, JEST!!! TCZEWSKI KKS!!!

Piątek, 26 lipca 2013 r. .:: 18:57 ::. Fabio

On Tour: Unici w Budapeszcie!

Wakacje prawie na półmetku. Wiele osób jest już po urlopach, inni dopiero się szykują na wyjazd. Póki co nasz serwis wzbogacił się o zdjęcia z akcentami Unijnymi ze stolicy Węgier - Budapesztu.

Wszystkie zdjęcia z wypraw Unitów znajdziecie w specjalnym dziale On Tour. Zachęcamy do przesyłania fotek z akcentami KKS z Waszych wojaży na nasz e-mail kksuniatczew@wp.pl.

Poniedziałek, 22 lipca 2013 r. .:: 23:49 ::. Fabio

Unita prywatnie: Paulina Brzostek

Paulina Brzostek (fot. fb)Unita prywatnie - to cykl rozmów z zawodnikami tczewskiego klubu. Wyróżniający się wioślarze i wioślarki Unii odpowiedzą na 20 pytań dotyczących życia prywatnego. Zawodnik ujawni gdzie najchętniej spędza czas, co jest jego pasją itp. To powrót tego cyklu po ponad 8 latach, kiedy to trzecioligowcy Unii przybliżali kibicom swoje upodobania. Tym razem przedstawiamy odpowiedzi Pauliny Brzostek. Zapraszamy!

1. Wzrost, waga, wiek:

175cm, 65kg, 16lat

2. Miejsce urodzenia:

Tczew

3. Rodzina:

Brat Kacper - 11 lat

4. Gdyby nie wioślarstwo to:

To bym miała nudne dni...

5. Ulubiona potrawa:

Chińszczyzna

6. Ulubiony samochód:

BMW

7. Ulubiony napój:

Sok pomarańczowy

8. Najchętniej spędzam czas:

Z rówieśnikami lub na treningu

9. Największa pasja:

hm...

10. Ulubiona książka:

Zmierzch

11. Ulubiony film:

Zmierzch

12. Najbardziej cenię:

Ludzi szczerych

13. Pierwszy trening:

Pierwszy trening był straszny 11 czerwca 2009r.

14. Ulubiony program sportowy:

Hm...

15. Ulubiony program w tv:

Na wspólnej

16. Ulubione miejsce w Tczewie:

Galeria Kociewska, pizzeria Julia, Kolejowy Klub Sportowy "Unia"

17. Edukacja:

Gimnazjum w Lisewie Malborskim

18. Mocne strony:

Jestem zawzięta

19. Słabe strony:

Czasem odpuszczam i się poddaję

20. Największe marzenie:

Wygrać na najważniejszych zawodach jakie są na świecie ;p

Środa, 17 lipca 2013 r. .:: 20:03 ::. Fabio

On Tour: Chorwaci o Unii

W nawiązaniu do zdjęć ontourowych z Chorwacji prezentujemy dodatkowo krótki filmik, na którym młodzi Chorwaci mówią o Unii ;)

[ Młodzi Chorwaci naklejają wlepkę Unii Tczew ]

Poniedziałek, 15 lipca 2013 r. .:: 23:55 ::. Fabio

On Tour: Pag zdobyte!

Do naszego działu On Tour doszły nowe zdjęcia. Tym razem biało-granatowe barwy pojawiły się w Chorwacji, a konkretnie w Pag.

Wszystkie zdjęcia z wypraw Unitów znajdziecie w specjalnym dziale On Tour. Zachęcamy do przesyłania fotek z akcentami KKS z Waszych wojaży na nasz e-mail kksuniatczew@wp.pl.

Poniedziałek, 1 lipca 2013 r. .:: 23:41 ::. Fabio

Zoch na testach w Bytovii

Wychowanek tczewskiej Unii, Hieronim Zoch, rozpoczął treningi w drugoligowej Bytovii Bytów. W poniedziałek bytowianie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

22-letni bramkarz poprzedni sezon spędził w Concordii Elbląg, z którą spadł z II ligi wschodniej. Bytovia natomiast, prowadzona przez trenera Waldemara Walkusza, zajęła 3. miejsce w II lidze zachodniej, mając praktycznie do samego końca szanse na awans na zaplecze Ekstraklasy.

Poniedziałek, 1 lipca 2013 r. .:: 23:12 ::. Fabio

Trener Grubich o występie Biskupa

Mariusz GrubichPo świetnym występie Mateusza Biskupa i zdobytym przez niego brązowym medalu Mistrzostw Polski Seniorów, poprosiliśmy trenera Unity, Mariusza Grubicha o komentarz:

-"Jadąc na te regaty liczyliśmy na dobry występ, ale po przedbiegach i półfinałach, w których Mateusz przypływał na pierwszej pozycji medal stawał się coraz bardziej realny. W finale wiał dość silny wiatr co przeszkadzało zawodnikom w rywalizacji. Mateusz do ok. 1500 metrów płynął na drugiej pozycji, jednak ukończył bieg na trzeciej pozycji i tym samym został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów. Bardzo dobrze zaprezentował się również Michał, miał troszkę pecha w przedbiegu gdzie przegrał wejście do finału A o zaledwie 0,4 dziesiąte sekundy. Przy okazji bardzo dziękuję panu Janowi Peche za pożyczenie łódki wioślarskiej dla Mateusza bez której nie byłoby tego medalu, bo niestety klub nasz nie dysponuje sprzętem, którym można się ścigać na tak wysokim poziomie sportowym. Teraz pozostaje nam przygotowywać spokojnie do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 3 – 4 sierpnia i tam również liczymy na medale."

Mateusz Biskup z brązowym medalem Mistrzostw Polski Seniorów. (fot. M.Grubich)

Niedziela, 30 czerwca 2013 r. .:: 17:05 ::. Fabio

MP w wioślarstwie: Brązowy Biskup!

Mateusz Biskup (fot. M.Grubich)W weekend na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się 89. Mistrzostwa Polski seniorów w wioślarstwie. Kapitalnie zaprezentował się 19-letni zawodnik Unii Tczew Mateusz Biskup, który zdobył brązowy medal! W jedynce wagi lekkiej startował również Michał Baran, który wygrywając finał B, zajął ostatecznie 7. miejsce.

Mateusz był najmłodszy w stawce. Wygrał 27-letni Litwin Mindaugas Griskonis z Lotto Bydgostia Bydgoszcz z czasem 7:39,35 (1:45,90; 3:47,72; 5:51,04), drugie miejsce zajął 24-letni Adam Wicenciak z KW 1904 Poznań 7:50,98 (1:51,15; 3:58,92; 6:04,42). Biskup do zwycięzcy stracił 16,47 sekund, uzyskawszy czas 7:55,82 (1:53,59; 3:56,78; 6:03,31). To największy sukces Unity w swojej dotychczasowej karierze.

W finale B jedynek wagi lekkiej najlepszy okazał się 19-letni Michał Baran, który uzyskał czas 8:21,37 (2:00,17; 4:10,72; 6:24,81). Drugiego na mecie 21-letniego Bartłomieja Suskiego z AZS AWF Warszawa wyprzedził o 0,86 sekundy.

Medal Mateusza jest pierwszym krążkiem zdobytym przez wioślarzy Unii w seniorskich Mistrzostwach Polski od 36 lat! W 1977 roku złoty medal wywalczyła czwórka bez sternika wagi lekkiej w składzie: Leon Sulżycki, L.Sitarek, J.Wołoszko, ?.

Środa, 19 czerwca 2013 r. .:: 23:51 ::. Fabio

On Tour: Wyspa Kos opanowana!

Mamy już II połowę czerwca. Czas, więc pomału myśleć o wakacjach, zatem i o podróżach. Warto ze sobą zabrać biało-granatowe barwy Unii Tczew. Na dobry początek jeden z fanatyków KKS odwiedził niedawno grecką wyspę Kos.

Wszystkie zdjęcia z wypraw Unitów znajdziecie w specjalnym dziale On Tour. Zachęcamy do przesyłania fotek z akcentami KKS z Waszych wojaży na nasz e-mail kksuniatczew@wp.pl..

Sobota, 15 czerwca 2013 r. .:: 23:22 ::. Fabio

Spadek drużyny Zocha

Hieronim Zoch (fot. archiwum)Drużyna wychowanka Unii Tczew Hieronima Zocha, Concordia Elbląg spadła z II ligi. Elblążanie zajęli ostatecznie 17. miejsce w grupie wschodniej.

Niespełna 23-letni bramkarz był w minionym sezonie podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. W 34. kolejkach zagrał 30 meczów. Dwukrotnie obejrzał żółtą kartkę.

Przypomnijmy, że Herek przyszedł do Elbląga przed rozpoczęciem rozgrywek z rezerw gdyńskiej Arki. 14 maja 2011 roku w żółto-niebieskich barwach zagrał jak dotychczas swój jedyny mecz w Ekstraklasie (gdynianie przegrali w Kielcach z Koroną).

Czwartek, 13 czerwca 2013 r. .:: 21:37 ::. Fabio

Biskup po regatach w Ratzeburgu

Mateusz Biskup w barwach reprezentacji Polski. (fot. www.unia.tczew.pl)W miniony weekend wioślarz Unii Tczew, 19-letni Mateusz Biskup startował w 54. Młodzieżowych Regatach Międzynarodowych w Ratzeburgu. Zadaliśmy Unicie 3 pytania...

1. Jakie wrażenia po startach w niemieckich regatach?

Ogólnie to jestem zadowolony z tych regat. Sprzętowo odstawaliśmy od reszty, wiec było nam ciężej płynąć, ale jakoś daliśmy radę ;d

2. Który start był trudniejszy - sobotni na czwórce czy niedzielny debel?

Według mnie trudniejszy był na deblu, ponieważ zmieniły się całkowicie warunki, jak mieliśmy startować, a nie mieliśmy ustawionego sprzętu na taką pogodę i było dużo ciężej.

3. Czy szykuje się dla Ciebie jakieś kolejne powołanie do kadry?

Teraz czekam, czy dostanę powołanie na Mistrzostwa Świata, bo trenerzy muszą wszystko omówić i zdecydować.

Środa, 12 czerwca 2013 r. .:: 18:59 ::. Fabio

Wideo: Monika i Many ooooo....

Przedstawiamy krótki filmik z "bramy", która została ustawiona na przejeździe nowożeńców Moniki i Manego.

[ Monika i Many ooooo ]

Niedziela, 9 czerwca 2013 r. .:: 23:43 ::. Fabio

Monika i Many ooooo....

W sobotę w kościele Farnym w Tczewie związek małżeński zawarł nasz Przyjaciel Many, a jego wybranką została Monika.

Na nowej drodze życia postanowiliśmy ich przywitać w iście kibolskim stylu. Utworzyliśmy pierwszą "bramę" na trasie ich przejazdu, rozkładając flagę tczewskiej Unii, a także odpaliliśmy race. Wszystko przy odpowiednich śpiewach zgromadzonego towarzystwa. W prezencie para młoda otrzymała również od nas okolicznościowe szaliki.

Manemu i jego małżonce raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia na nowej drodze życia!

Niedziela, 9 czerwca 2013 r. .:: 22:58 ::. Fabio

Debel piąty

W drugim dniu 54. Młodzieżowych Regat Międzynarodowych, które odbywają się w niemieckim Ratzeburgu, Mateusz Biskup popłynął w deblu z rok starszym Rafałem Ziajkowskim z PTW Płock. Polacy uplasowali się na 5. pozycji.

Najpierw 9 osad zmierzyło się w półfinałach. Polacy w swoim biegu zajęli 3. miejsce, z czasem 7:11,84 (1:42,18; 3:28,94; 5:21,19).

W finale najlepsza okazała się ekipa Francji z czasem 6:58,50 (1:43,54; 3:30,40; 5:16,51). Ponadto Polacy przypłynęli jeszcze za osadami z Niemiec i dwiema z Danii, notując czas 7:08,24 (1:45,25; 3:33,94; 5:21,62). Do czwartego miejsca stracili zaledwie 28 sekund.

Sobota, 8 czerwca 2013 r. .:: 23:52 ::. Fabio

3. miejsce polskiej czwórki

W dwudniowych Młodzieżowych Regatach Międzynarodowych w sobotę Mateusz Biskup popłynął na czwórce podwójnej. Polska osada w składzie Biskup, Rafał Zajkowski, Adam Marzek, Paweł Paziewski zajęła 3. miejsce w pięciozespołowej stawce.

Polacy na dystansie 2000 metrów uzyskali czas 6:15,13 (1:30,85; 3:05,77; 4:41,96). Lepsze czasy miały dwie osady niemieckie, a do 1. i 2. miejsca zabrakło odpowiednio 7,86 i 3,40 sekund.

Piątek, 7 czerwca 2013 r. .:: 23:52 ::. Fabio

Unici na kadrze U-19

W piątek w Starogardzie Gdańskim reprezentacja Polski U-19 rozegrała mecz eliminacji Mistrzostw Europy z Chorwacją, przegrywając 0:2. Na trybunach obecna była 3-osobowa delegacja Tczewskich Fanatyków z flagą narodową Unii Tczew.

Dwa dni wcześniej w Gdyni na Polska-Hiszpania 2 osoby od nas.

fot. www.unia.tczew.pl

Piątek, 7 czerwca 2013 r. .:: 21:51 ::. Fabio

Bułka strzelił dla Bałtyku

Krzysztof Bułka. (fot. www.baltykgdynia.pl)W meczu 28. kolejki III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej pomiędzy Bałtykiem Gdynia a Błękitnymi Stargard Szczeciński (1:1) jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił wychowanek Unii Tczew, Krzysztof Bułka.

Jak opisuje portal trojmiasto.pl "skrzydłowy zszedł do środka boiska przy kontrze i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości precyzyjnie uderzył w długi róg, koło nogi interweniującego golkipera".

Dla niespełna 23-letniego Bułki było to 5. trafienie w sezonie, w którym zagrał w 25 spotkaniach. Z kolei dla Bałtyku remis dał jak narazie 6. pozycję w tabeli. Awans zapewnili już sobie Błękitni.

[ Profil Krzysztofa Bułki ]

Czwartek, 6 czerwca 2013 r. .:: 22:47 ::. Fabio

Biskup popłynie w barwach Polski!

Wioślarz Unii Tczew, 19-letni Mateusz Biskup, został powołany do reprezentacji Polski na 54. Młodzieżowe Regaty Międzynarodowe, które odbędą się 8/9 czerwca w niemieckim Ratzeburgu. Taką decyzję podjął trener kadry narodowej po zgrupowaniu w Wałczu.

W sobotę Mateusz popłynie na czwórce podwójnej, zaś w niedzielę na deblu.

Poniedziałek, 3 czerwca 2013 r. .:: 23:04 ::. Fabio

Lechia pamięta o Kulwickim

Przed niedzielnym meczem ostatniej, 30. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Górnikiem Zabrze doszło do miłego wydarzenia.

W tym roku przypada bowiem 30 rocznica zdobycia przez Biało-Zielonych Pucharu Polski. Z tej okazji prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz władze klubu wręczyli uczestnikom tego pamiętnego spotkania koszulki w jakich grają obecnie piłkarze Lechii. Wśród bohaterów nie mogło oczywiście zabraknąć wychowanka Unii Tczew, a w tamtym czasie kapitana BKS-u, Lecha Kulwickiego.

Piątek, 31 maja 2013 r. .:: 23:15 ::. Fabio

Tczewscy Fanatycy w Lubinie

Unici wsparli Lechię w Lubinie.Za nami ostatnia eskapada w tym sezonie. Na wyjeździe do Lubina Lechia była reprezentowana przez 414 fanów, w tym 18 Tczewskich Fanatyków.

Droga do Lubina w zasadzie tylko się odbyła. Nic godnego uwagi się nie wydarzyło, a na miejsce dotarliśmy niespełna 2 godziny przed planowanym początkiem meczu. Wejście na sektor gości dość sprawne, bez zbędnych ceregieli…Od początku spotkania ruszamy z dopingiem, który trwał cały mecz. Zabawa była dobra, tym bardziej, że skórokopy stanęły na wysokości zadania, prowadząc już po 30 minutach 3:0. Wynik się utrzymał, więc i podsumowanie przez nas meczu było stosowne: „Trójka do zera i Lechia żegna frajera”.

Warte podkreślenia, iż w sektorze gości wspierała nas 5-osobowa delegacja fanów Śląska Wrocław ze Środy Śląskiej. Wielkie podziękowania dla Średzkiej Brygady za prowiant na podróż powrotną, który był wręcz zbawienny ;) Do następnego!

Powrót minął dość szybko… konkretna zabawa w autokarze, chóralne śpiewy, litry i gramy rozweselaczy;) Po ponad 22 godzinach lądujemy w domach. Kolejny wyjazd zapewne dopiero pod koniec lipca.

Niedziela, 26 maja 2013 r. .:: 13:35 ::. Fabio

Biskup powołany do kadry Polski

Po bardzo dobrym występie w Centralnych Regatach w Poznaniu Mateusz Biskup został powołany na zgrupowanie Kadry Narodowej Seniorów w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Przejdzie tam serie treningów i testów w składzie osad dwójki i czwórki podwójnej.

Mateusz Biskup w barwach reprezentacji Polski.

Jeżeli zakończy się to powodzeniem będzie reprezentował Polskę w Młodzieżowych Regatach Międzynarodowych w niemieckim Ratzeburgu, które zaplanowane są na weekend 8/9 czerwca.

Sobota, 25 maja 2013 r. .:: 23:47 ::. Fabio

Unici znów najlepsi na Pomorzu!

W dniu 18 maja 2013 roku na Martwej Wiśle w Gdańsku odbyły się Regaty Otwarcia Sezonu 2013 „Adam Korol zaprasza” . W rywalizacji udział wzięły kluby : AZS AWF Gdańsk, GTW Gedania Gdańsk, GKW Drakkar Gdańsk, UKS Szóstka Gdańsk, Lotto Bydgostia Bydgoszcz i KKS UNIA Tczew. W zawodach brali udział wszyscy liczący się zawodnicy w województwie. Młodzicy rywalizowali na dystansie 1500 metrów ,a juniorzy 2000 metrów.

Były to udane regaty dla zawodników z grodu Sambora. Kilka osad uplasowało się na czołowych pozycjach. W zawodach 7 osad uplasowało się na pierwszej pozycji, dwie osady na drugiej pozycji i jedna na trzeciej.

W środku od lewej Roksana Karpińska i Iwona Stachowicz (fot. M.Grubich)


Wyniki regat:

Pierwsze miejsca
2 x KJ (dwójka podwójna juniorek ) – Roksana Karpińska - Iwona Stachowacz
2 x MB (dwójka podwójna seniorów ) – Michał Baran - Mateusz Biskup
1 x MB (jedynka seniorów ) – Mateusz Biskup
1 x KJM (jedynka juniorek młodszych) – Paulina Brzostek
1 x CH ( jedynka młodzików ) – Tomasz Czaplewski
1 x MJM ( jedynka juniorów młodszych) – Sebastian Pabjan
1 x KJ ( jedynka juniorek) – Iwona Stachowicz

Drugie miejsca
1 x KJ (jedynka juniorek) – Roksana Karpińska
1 x MB (jedynka seniorów)- Michał Baran

Trzecie miejsce
1 x KJ (jedynka juniorek ) – Karolina Wittkamp


Trener Mariusz Grubich:
"Pierwsze zawody w okręgu pomorskim w tym sezonie pokazały, że w tym roku będziemy się liczyć w województwie, a i powinniśmy również powalczyć o wysokie lokaty na regatach rangi ogólnopolskiej i mistrzowskiej. Kilku zawodników potwierdziło dobra i wysoką formę.
Przy okazji chciałbym serdecznie podziękować zawodnikom za trud i wysiłek włożony na treningach i pogratulować bardzo dobrych wyników.
Chciałbym również podziękować Panu Dyrektorowi Maciejowi Dunajskiemu za udostępnienie sali gimnastycznej, na której trenowaliśmy w okresie zimowym, a także Panu Dyrektorowi Grzegorzowi Żemajtisowi za możliwość korzystania z basenu, siłowni i sauny. Panu Janowi Peche za nieodpłatne wypożyczenie wysokiej klasy łodzi wioślarskich na regatach w Poznaniu co przyczyniło się do tak dobrych wyników Mateusza oraz Panu Józefowi Wasiukowi za pomoc w transporcie łodzi na zawody. Gdyby nie pomoc tych osób na pewno nie osiągnęlibyśmy tak dobrych wyników."

Czwartek, 23 maja 2013 r. .:: 23:48 ::. Fabio

Unita prywatnie: Mateusz Biskup

Mateusz Biskup (fot. FB)Unita prywatnie - to cykl rozmów z zawodnikami tczewskiego klubu. Wyróżniający się wioślarze i wioślarki Unii odpowiedzą na 20 pytań dotyczących życia prywatnego. Zawodnik ujawni gdzie najchętniej spędza czas, co jest jego pasją itp. To powrót tego cyklu po ponad 8 latach, kiedy to trzecioligowcy Unii przybliżali kibicom swoje upodobania. Tym razem przedstawiamy odpowiedzi Mateusza Biskupa. Zapraszamy!

1. Wzrost, waga, wiek:

190cm, 84kg, 19 lat

2. Miejsce urodzenia:

Tczew

3. Rodzina:

Trójka rodzeństwa: dwóch braci i siostra

4. Gdyby nie wioślarstwo to:

Najprawdopodobniej siatkówka

5. Ulubiona potrawa:

Gyros

6. Ulubiony samochód:

Ford mustang GT

7. Ulubiony napój:

Herbata

8. Najchętniej spędzam czas:

Biegając, jeżdżąc rowerem

9. Największa pasja:

Właśnie wioślarstwo i rysowanie

10. Ulubiona książka:

Gomorra

11. Ulubiony film:

Trylogia Władcy Pierścieni

12. Najbardziej cenię:

Systematyczność

13. Pierwszy trening:

12 czerwiec 2010

14. Ulubiony program sportowy:

Eurosport

15. Ulubiony program w tv:

Comedy Central oraz Discovery

16. Ulubione miejsce w Tczewie:

Nadbrzeżna!!!

17. Edukacja:

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie

18. Mocne strony:

Systematyczność, wytrwałość

19. Słabe strony:

Zapominam wiele rzeczy i wiecznie się spóźniam

20. Największe marzenie:

Pojechać na Olimpiadę.

Piątek, 17 maja 2013 r. .:: 00:21 ::. Fabio

100 lat trenerze!

Mariusz Grubich. (fot archiwum)W dniu dzisiejszym swoje trzydzieste piąte urodziny obchodzi trener sekcji wioślarskiej Unii Tczew, Mariusz Grubich.

Mariusz w zasadzie całe swoje sportowe życie związany jest z KKS-em i sekcją wioślarską, do której trafił już w wieku 13 lat. Przez 11 lat reprezentował biało-granatowe barwy jako zawodnik. W 2002 roku zarząd KKS „Unia”, z Jackiem Prętkim na czele, zdecydował się powierzyć Mariuszowi rolę trenera młodych adeptów wioślarstwa. I trzeba przyznać, iż radzi sobie znakomicie, doprowadzając swoich podopiecznych do wspaniałych startów, w tym medali Mistrzostw Polski! Obecnie wychowuje kilkunastu zawodników.

Z okazji urodzin nasz serwis składa Mariuszowi najserdeczniejsze życzenia! Zdrowia, szczęścia oraz samych sukcesów związanych z wioślarstwem i nie tylko! Wszystkiego najlepszego!

Niedziela, 12 maja 2013 r. .:: 22:56 ::. Fabio

Dobre występy wioślarzy w Poznaniu

W dniach 27-28 kwietnia 2013 na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Centralne Kwalifikacyjne Regaty Otwarcia Sezonu, które są zarazem eliminacją do Kadry Narodowej Seniorów, Młodzieżowej, Juniorów i Juniorów Młodszych. W zawodach brało udział około 400 zawodników z 41 klubów wioślarskich całej Polski. Tczewską Unię reprezentowało 4 zawodników. Cała czwórka pierwszego dnia startowała w konkurencji jedynek na dystansie 2000 metrów.

Od lewej Zajkowski i Biskup. (fot. M.Grubich)

Mateusz Biskup w swoich biegach na jedynce zarówno w sesji porannej i popołudniowej zajmował pierwszą pozycję. Czasowo plasował się w pierwszej ósemce najlepszych seniorów w Polsce będąc najmłodszym rocznikowo zawodnikiem. Został zauważony przez trenera kadry młodzieżowej i zgodnie z ustaleniami z trenerem drugiego dnia płynął i szlakował dwukrotnie w dwójkach podwójnych. Rano płynął z zawodnikiem PTW Płock Rafałem Zajkowskim, a popołudniu z zawodnikiem z AZS AWF Gorzów Wielkopolski Mateuszem Bielawskim. W obydwu wyścigach dwójka podwójna na szlaku z Mateuszem minęła linię mety na pierwszej pozycji. Gdyby nie fakt, że Mateusz pisał po tych zawodach maturę pojechałby na regaty międzynarodowe do Essen. Po zdaniu wszystkich egzaminów Mateusz ma się stawić w Centralnym Ośrodku w Wałczu gdzie będzie próbowany w osadach na kolejne starty międzynarodowe.

Paulina Brzostek startowała dwukrotnie na jedynce w kategorii juniorek młodszych i dwukrotnie zajęła trzecią pozycję.

Michał Baran w swoich biegach jedynek wagi lekkiej pierwszego dnia zajmował odpowiednio 3 i 4 pozycję, a drugiego 2 i 1 pozycję.

Roksana Karpińska w biegach jedynek juniorek zajmowała odpowiednio pierwszego dni 7 i 1 pozycję , a drugiego 5 i 4 pozycję.

Trener Mariusz Grubich:
"Regaty te były bardzo mocno obsadzone, startowali praktycznie wszyscy liczący się w Polsce zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych . Nasi zawodnicy osiągnęli kilka naprawdę wartościowych wyników napawających optymizmem na starty w tym sezonie. Zostało to dostrzeżone przez trenera Młodzieżowej Kadry Polski i Mateusz Biskup został powołany na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to Mateusz może w tym roku wystartować w kilku najważniejszych regatach w kategorii młodzieżowej na Świecie."

Czwartek, 18 kwietnia 2013 r. .:: 21:23 ::. Fabio

Unita prywatnie: Iwona Stachowicz

Iwona Stachowicz (fot. FB)Unita prywatnie - to cykl rozmów z zawodnikami tczewskiego klubu. Wyróżniający się wioślarze i wioślarki Unii odpowiedzą na 20 pytań dotyczących życia prywatnego. Zawodnik ujawni gdzie najchętniej spędza czas, co jest jego pasją itp. To powrót tego cyklu po ponad 8 latach, kiedy to trzecioligowcy Unii przybliżali kibicom swoje upodobania. Tym razem przedstawiamy odpowiedzi Iwony Stachowicz. Zapraszamy!

1. Wzrost, waga, wiek:

162 cm, 59 kg, 18 lat

2. Miejsce urodzenia:

Tczew

3. Rodzina:

26-letni brat Szymon, 23-letnia siostra Angelika, 21-letnia siostra Aneta, 20-letnia siostra Paulina, 13-letni brat Sebastian oraz 10-letni brat Dominik

4. Gdyby nie wioślarstwo to:

Nie poznałabym tyle wspaniałych osób, wydaje mi się, że ciągle byłabym zamknięta w sobie

5. Ulubiona potrawa:

Schabowe, ziemniaki, surówka z pory

6. Ulubiony samochód:

Brak

7. Ulubiony napój:

Sok pomarańczowy lub bananowy

8. Najchętniej spędzam czas:

Na treningu lub na praktykach w cukierni

9. Największa pasja:

Wioślarstwo, cukiernictwo

10. Ulubiona książka:

"Zemsta"

11. Ulubiony film:

"Kill Bill" ( I i II cz.), "Szósty zmysł", "Uwierz w ducha" Saga "Zmierzch", "Nie lubię poniedziałku", "Ja wam pokażę" itd. ;)

12. Najbardziej cenię:

Ludzi, którzy pracują na coś bardzo długo z zapałem, uśmiechem na twarzy i w końcu osiągają to na co bardzo się starali

13. Pierwszy trening:

Na pierwszy trening przyszłam 3 czerwca 2009r, bardzo się wstydziłam. Wtedy pierwszy raz jechałam na ergometrze wioślarskim. Bardzo mi się spodobało.

14. Ulubiony program sportowy:

Oglądam wszystkie programy sportowe, ale zależy tez od tego co leci

15. Ulubiony program w tv:

Nie mam ulubionego programu tv. Oglądam to co lubię i co mogę oglądać :)

16. Ulubione miejsce w Tczewie:

Przystań wioślarska

17. Edukacja:

Chodzę do szkoły ZSBiO (zawodowa)

18. Mocne strony:

Mocną stroną u mnie jest to, że walczę do końca, nie poddaję się w trakcie biegu.

19. Słabe strony:

Mam strasznie ogromną słabość do czekolady :D

20. Największe marzenie:

Zdobyć w tym roku Mistrzostwo Polski na deblu.

Niedziela, 14 kwietnia 2013 r. .:: 19:52 ::. Fabio

Wioślarze rozpoczęli sezon

Michał Baran (fot. F.Liebner)W sobotę w Warszawie na Kanale Żerańskim odbyły się Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe (8 km). Startowali praktycznie wszyscy wioślarze i wioślarki, którzy zostali powołani do kadr Polski lub mają reprezentacyjne aspiracje. W tym gronie na listach startowych pojawili się dwaj Unici Michał Baran (jedynka wagi lekkiej) i Mateusz Biskup (jedyna mężczyzn).

Zawodnicy KKS dość pechowo rozpoczęli sezon. Obu bowiem dopadło zatrucie pokarmowe. Mateusza na tyle poważne, iż wycofał się z rywalizacji. Z kolei Michał wystartował, zajmując 18. miejsce w gronie 23 startujących. Jego czas to 37:45,20, ze stratą 3:14,15.

Piątek, 12 kwietnia 2013 r. .:: 23:21 ::. Fabio

Unici wsparli aukcję charytatywną

W minioną niedzielę w Starej Kiszewie odbył się koncert "Kurczakowe granie" dla chorego ucznia tamtejszej szkoły i jednocześnie kibica Lechii Gdańsk – Patryka. 16-latek ma nowotwór kości udowej i cały czas potrzebne są środki materialne na leczenie oraz w przyszłości na rehabilitację. Gadżety Unii Tczew i LGFT na aukcję charytatywną przekazali m.in. Tczewscy Fanatycy. Nabyć było można chociażby koszulkę polo, książkę, kubek Unii czy pasek i szalik Olkusz&Tczew.

Sprzedaż poszła bardzo dobrze, gdyż zebrano 4144,84 zł.

Wtorek, 19 marca 2013 r. .:: 12:44 ::. Fabio

Zbieramy krew dla poszkodowanych!!!!!!!!!!!!!

Panie i Panowie, w związku z dzisiejszą tragedią na powrocie z wyjazdu Lechii do Gliwic organizowana jest zbiórka krwi dla poszkodowanych! W Tczewie taka możliwość jest w punkcie przy ul. Piaskowej 3. Najbliższe możliwe terminy to środa godziny od 7.15-9.30, czwartek 10.00-12.00, piątek 7.15-9.30.

Aby oddać krew należy mieć ukończone 18 lat. Oddając krew zaznaczmy, iż oddajemy ją dla Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy - dla kibiców Lechii poszkodowanych w wypadku autokaru.

Inne punkty:


Olkusz
Oddział Terenowy RCKiK w Krakowie , Al. 1000-lecia 13, 32-300 Olkusz


RCKiK Gdańsk,
ul. Hoene Wrońskiego 4
(058) 520 40 20
pon.-pt. 7.15-16.30
sobota 7.15-12.30

O.T. Starogard Gdański,
ul. dr J. Balewskiego 1
tel. /058/ 562 50 05
pon.- pt. 7:00-11:30

O.T. Malbork,
ul. Armii Krajowej 105/106
tel. /055/ 646 02 92
pon.- pt. 7:00-10:00

Wtorek, 19 marca 2013 r. .:: 10:58 ::. Fabio

Wróciliśmy...

Tytuł do tradycyjnej relacji powyjazdowej delikatnie rzecz ujmując nieciekawy. Jednak w kontekście meczu Piast Gliwice – Lechia Gdańsk powyższy tytuł trafny i konkretny jak nigdy! Szczęście w nieszczęściu dla nas jest takie, że trójka Tczewskich Fanatyków dotarła do swoich domów ok. 10.30 (czwarty podróżnik już wcześniej miał zaplanowany dłuższy pobyt w południowych rejonach Polski).

W zasadzie nie ma sensu nic więcej pisać o tej eskapadzie, bo wydarzenia z okolic godziny 4.00 nad ranem przybiły nas wszystkich…. Pozostaje złożyć kondolencje rodzinom i najbliższym ofiar oraz życzyć szybkiego powrotu do zdrowia pozostałym poszkodowanym.

Chcielibyśmy również podziękować naszym Braciom z Olkusza, którzy wsparli nas swoją obecnością w liczbie 2 osób. Dziękujemy za wyprawkę na drogę i do zobaczenia już niedługo!

W Gliwicach było obecnych 4 Tczewskich Fanatyków.

Wtorek, 12 marca 2013 r. .:: 19:41 ::. Fabio

Unita prywatnie: Michał Baran

Unita prywatnie - to cykl rozmów z zawodnikami tczewskiego klubu. Wyróżniający się wioślarze i wioślarki Unii odpowiedzą na 20 pytań dotyczących życia prywatnego. Zawodnik ujawni gdzie najchętniej spędza czas, co jest jego pasją itp. To powrót tego cyklu po ponad 8 latach, kiedy to trzecioligowcy Unii przybliżali kibicom swoje upodobania. Tym razem przedstawiamy odpowiedzi Michała Barana. Zapraszamy!

1. Wzrost, waga, wiek:

183 cm, waga zależy czy są zawody czy nie :D na zawodach 72 kg, a normalnie 76 kg, 19 lat

2. Miejsce urodzenia:

Malbork

3. Rodzina:

Mama Teresa, tata Piotr, Siostry Ewelina, Ilona, Justyna i Beata, brat Łukasz

4. Gdyby nie wioślarstwo to:

Nauka

5. Ulubiona potrawa:

sałatka gyros

6. Ulubiony samochód:

w sumie ważne żeby kopa miał :D

7. Ulubiony napój:

woda

8. Najchętniej spędzam czas:

Na treningu :D

9. Największa pasja:

Wioślarstwo :D

10. Ulubiona książka:

Władca Pierścieni

11. Ulubiony film:

Władca Pierścieni

12. Najbardziej cenię:

Pracowitość

13. Pierwszy trening:

Czerwiec 2009.

14. Ulubiony program sportowy:

Pogromcy mitów

15. Ulubiony program w tv:

Discovery

16. Ulubione miejsce w Tczewie:

Przystań wioślarska

17. Edukacja:

I LO im. Skłodowskiej Curie kl. III d

18. Mocne strony:

Pracowitość, zawziętość

19. Słabe strony:

Słabość do słodyczy

20. Największe marzenie:

Ukończenie Politechniki i dalszy trening.

Piątek, 1 marca 2013 r. .:: 23:51 ::. Fabio

Lechia zremisowała z Pogonią

Dosłownie sekund zabrakło Lechii do zwycięstwa nad szczecińską Pogonią. Po bramce straconej w 93 minucie po rzucie karnym padł remis 1:1.

Tradycyjnie Biało-Zielonym towarzyszyła dość spora załoga z Tczewa. W młynie pojawiło się kilkadziesiąt Tczewskich Fanatyków wraz z kadrówką Unii Tczew (po raz pierwszy flaga Unii pojawiła się w sektorze Lechii). Łącznie z Grodu Sambora, licząc z pozostałymi sektorami zapewne ponad 100.

Niedziela, 24 lutego 2013 r. .:: 23:44 ::. Fabio

Unici wrócili z Tatr

W sobotę ze zgrupowania w Murzasichle wrócili zawodnicy sekcji wioślarskiej KKS Unia Tczew. O wrażenia z blisko 2-tygodniowego pobytu zapytaliśmy Unickich kadrowiczów reprezentacji Polski, Mateusza Biskupa i Roksanę Karpińską.

M.B.: "Obóz przetrenowaliśmy w miarę swoich możliwości, bez większych kontuzji i urazów. Według mnie plan treningowy zrealizowaliśmy w całości. Dużo biegaliśmy, również na nartach biegowych, co powinno zaowocować. Teraz pozostało jedynie podtrzymać to co wytrenowaliśmy w górach i przełożyć na wodę."

R.K.: "Na obozie było świetnie, spędziliśmy 2 tygodnie w Murzasichle, gdzie przygotowywaliśmy się do sezonu. Przeszliśmy, a co niektórzy przebiegali mnóstwo kilometrów. Poza ciężkimi i czasami nawet nudzącymi treningami była chwila przyjemności, parę godzin spędziliśmy na stoku zjeżdżając na nartach, jabłuszkach. Chętne osoby mogły spróbować swoich sił na nartach biegowych. Parę razy wyskoczyliśmy na zakupy, pochodzić po Zakopanem. Jednym słowem było świetnie . ; ) "

Unici na Kopieńcu.

Niedziela, 17 lutego 2013 r. .:: 17:20 ::. Fabio

Unita prywatnie: Mariusz Grubich

Unita prywatnie - to cykl rozmów z zawodnikami tczewskiego klubu. Wyróżniający się wioślarze i wioślarki Unii odpowiedzą na 20 pytań dotyczących życia prywatnego. Zawodnik ujawni gdzie najchętniej spędza czas, co jest jego pasją itp. To powrót tego cyklu po ponad 8 latach, kiedy to trzecioligowcy Unii przybliżali kibicom swoje upodobania. Oprócz zawodników postanowiliśmy przepytać również trenera Mariusza Grubicha. Zapraszamy!

1. Wzrost, waga, wiek:

180 cm, 82 kg, 34 lata

2. Miejsce urodzenia:

Tczew

3. Stan cywilny:

Kawaler.

4. Gdyby nie wioślarstwo to:

Nie zastanawiałem się nigdy nad tym, bo od zawsze było to wioślarstwo. Ale na pewno uprawiałbym inną dyscyplinę sportu, może lekkoatletyka.

5. Ulubiona potrawa:

Wszelkiego rodzaju potrawy z ryb.

6. Ulubiony samochód:

Mój seacik, wszechstronny, 7-osobowy , niezawodny :)

7. Ulubiony napój:

Woda z dodatkiem cytryny, najlepiej gasi pragnienie.

8. Najchętniej spędzam czas:

Po pracy i treningach najchętniej spędzam czas w zaciszu domowym. Po 12 godzinach pracy trzeba pomieszkać.

9. Największa pasja:

Bez chwili zastanowienia wioślarstwo, ale również bardzo lubię biegać w wolnych chwilach.

10. Ulubiona książka:

Wszelkiego rodzaju książki o tematyce sportowej (bibliografie, teorie treningu). Można dowiedzieć się z nich wielu ciekawych spostrzeżeń i wykorzystać później w przygotowaniach zawodników.

11. Ulubiony film:

Bardzo lubię komedie polskie: Poranek kojota, Kiler, Chłopaki nie płaczą...

12. Najbardziej cenię:

Ludzi, którzy wiedzą czego chcą w życiu i potrafią realizować swoje cele poprzez ciężką pracę.

13. Pierwszy trening:

Pamiętam miałem 13 lat, mieszkałem obok przystani wioślarskiej, większość z mojej rodziny uprawiała wioślarstwo. Nie pozostało mi nic innego tylko spróbować się w tej dyscyplinie sportu. I tak właśnie złapałem tego przysłowiowego bakcyla i do dziś mi nie przeszło :)

14. Ulubiony program sportowy:

Eurosport.

15. Ulubiony program w tv:

Galileo, Ugotowani, Kuba Wojewódzki.

16. Ulubione miejsce w Tczewie:

Bulwar nad Wisłą.

17. Edukacja:

Technikum Kolejowe, CED, AZS AWF.

18. Mocne strony:

Cierpliwość, systematyczność, dążenie do wyznaczonego sobie celu.

19. Słabe strony:

Nadmierna wiara w innych co powoduje czasami, że można się bardzo na kimś zawieść.

20. Największe marzenie:

Marzeniem moim jest, aby zmieniła się mentalność i nastawienie młodzieży do uprawiania sportu. Niestety w dzisiejszych czasach z żalem patrzy się na to, co w wolnym czasie robi większość nastolatków.
A największym marzeniem związanym z wioślarstwem jest, aby któryś z moich wychowanków zdobył medal Igrzysk Olimpijskich.

Środa, 13 lutego 2013 r. .:: 22:54 ::. Fabio

Unici na górskim zgrupowaniu

Unici w Murzasichle w 2012 roku. Zawodnicy sekcji wioślarskiej KKS "Unia" Tczew przygotowują się już do kolejnego sezonu. Od niedzieli przebywają na obozie przygotowawczym w górach.

Unici stacjonują w Murzasichle, 10 kilometrów od Zakopanego. Obecnych jest tam 13 zawodników i oczywiście trener Mariusz Grubich. Zgrupowanie jest zaplanowane w dniach 10-23 luty. Celem wyjazdu jest oczywiście jak najlepsze przygotowanie się do startów w 2013 roku, praca nad wytrzymałością, siłą, itp.

Niestety nie wszyscy zawodnicy sekcji mogli pojechać na obóz. Wszystko przez ograniczone środki finansowe. Jednak każdy z nas może wspomóc sekcję wioślarską Unii, która notabene osiąga spore sukcesy, przekazując 1% podatku na jej działalność. Wystarczy, że wypełniając PIT wpiszemy w polu nr 124 „0000329917″, w polu nr 126 „Wiosła”, zaś w polu nr 127 należy zakreślić „x”, jako wyrażam zgodę.

Niedziela, 10 lutego 2013 r. .:: 20:45 ::. Fabio

FC Tczew na turnieju kibiców w Pruszczu

W niedzielę 10 lutego odbył się w Pruszczu Gdańskim VI turniej fanklubów Lechii Gdańsk. Swój udział zaznaczył oczywiście również FC Tczew. Łącznie wzięło udział 30 zespołów!

W zasadzie można napisać, że tylko byliśmy obecni, bo po raz kolejny godnego wyniku sportowego nie udało się osiągnąć. Zespoły były podzielone na 10 grup. W meczu otwarcia całego turnieju przegraliśmy 0:3 z Łęgowem. Natomiast w meczu "o życie" ulegliśmy Nowemu Dworowi Gdańskiemu 1:3. I tak skończyła się nasza przygoda w tych zawodach, zajmując miejsce 21-30. Pozostało kibicować innym i dalej się integrować.

Cały turniej wygrał Malbork, który w finale po rzutach karnych wygrał z Kartuzami. Trzecie miejsce przypadło Starogardowi Gdańskiemu.

Piątek, 8 lutego 2013 r. .:: 22:57 ::. Fabio

Nowe zakładki

Mamy przyjemność zaprezentować Wam nowe zakładki w naszym serwisie. Rozbudowane zostały działy "Kibice" i "Historia".

W dziale "Kibice" dodaliśmy zakładki "Flagi", w którym prezentujemy większość kibicowskich flag Unii (zdjęcia z opisami), choć niestety brakuje tych pierwszych płócien; "Opisy", gdzie spisane są relacje kibicowskie z wyjazdów i meczów u siebie KKS, w tym wyjazd na baraż do Brodnicy z 1998 roku, czy wyprawy z 2002 roku; "Inicjatywy", gdzie przedstawiamy wszystkie akcje m.in. charytatywne, ale i nie tylko kibiców Unii; "Dzieci KKS", w którym publikowane są zdjęcia biało-granatowych pociech.

Z kolei w dziale "Historia" dodaliśmy sezony 2012/13, 00/01 i 69/70. Ponadto w zakładce "Sezon po sezonie" prezentujemy zbiorczo wizualizację, na jakich szczeblach rozgrywek grała Unia w latach 1930-2009!

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że w kolejnych miesiącach będziemy starali się o następne aktualizacje poszczególnych działów i zakładek. Także jeżeli, ktoś byłby w stanie pomóc nam w uzupełnieniu pewnych braków serdecznie zapraszamy na maila kksuniatczew@wp.pl.

Wtorek, 5 lutego 2013 r. .:: 20:55 ::. Fabio

Unia Tczew - Lubię to!

Oficjalny profil Unii Tczew na facebooku lubi już 200 osób! Liczba ta wciąż rośnie! Zapraszamy wszystkich sympatyków Unii do polubienia profilu KKS. Najświeższe informacje zawsze się tam pojawiają w pierwszej kolejności.

[ Profil Unii Tczew na FB ]

Piątek, 1 lutego 2013 r. .:: 18:29 ::. Fabio

Sześcioro Unitów nagrodzonych przez prezydenta

W czwartek 31 stycznia w siedzibie Fabryki Sztuk w Tczewie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i stypendiów prezydenta Tczewa dla najlepszych sportowców i trenerów za osiągnięcia w 2012 roku. Łącznie na 34 nagrody i 6 stypendiów przeznaczono 53 tysiące złotych. W gronie wyróżnionych tradycyjnie znaleźli się przedstawiciele sekcji wioślarskiej KKS Unia Tczew.

Nagrody otrzymali (jednorazowo od 200 do 1500 zł):

- Mariusz Grubich – wioślarstwo, KKS „UNIA” Tczew - trener Mateusza Biskupa, Michała Barana, Roksany Karpińskiej, Iwony Stachowicz, Pauliny Brzostek, Sebastiana Pabjana, Karoliny Wittkamp, Sary Wojciechowskiej.

- Sebastian Pabjan - wioślarstwo, KKS „UNIA” Tczew - brązowy medal Regat o Puchar Prezesa Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich (Mistrzostwa Polski Młodzików), złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w jedynce, złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w dwójce podwójnej.

- Paulina Brzostek - wioślarstwo, KKS „UNIA” Tczew - brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w jedynce, III m. Centralnych Regat Kwalifikacyjnych w jedynce juniorek, zawodniczka posiadająca obecnie I klasę sportową, reprezentantka Polski.

Stypendia trafiły do (miesięcznie od 350 do 1000 zł na 11 miesięcy):

- Michał Baran - wioślarstwo, KKS „UNIA” Tczew - srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w dwójce podwójnej, VI m. długodystansowych Mistrzostw Polski Juniorów w jedynce, zawodnik posiadający obecnie I klasę sportową.

- Mateusz Biskup - wioślarstwo, KKS „UNIA” - srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w dwójce podwójnej – Kruszwica 2012, srebrny medal Długodystansowych Mistrzostw Polski Juniorów w jedynce (Warszawa), brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów na ergometrze wioślarskim (Wrocław), XIII m. Mistrzostw Świata Juniorów w czwórce podwójnej (Bułgaria), X m. Mistrzostw Europy Juniorów w czwórce podwójnej (Słowenia), II m. i VIII m. Międzynarodowych Regat w czwórce podwójnej (Monachium), IV m. Mistrzostw Polski w sprincie wioślarskim w jedynce juniorów (Płock), V m. Mistrzostw Polski Juniorów w jedynce (Kruszwica), reprezentant Polski posiadający I klasę sportową.

Wyróżnienie specjalne prezydenta Tczewa:

- Roksana Karpińska - wioślarka Unii Tczew, która zdobyła V i VI miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek, zajęła w reprezentacyjnej dwójce podwójnej szóstą lokatę w Pucharze Europy.

Poniedziałek, 28 stycznia 2013 r. .:: 20:40 ::. Fabio

Radio Fabryka: Wywiad z Roksaną i Mateuszem

Prezentujemy wywiad z Radia Fabryka w audycji Fabryka o poranku z zawodnikami sekcji wioślarskiej KKS Unia Tczew - Roksaną Karpińską i Mateuszem Biskupem.

Rozmowę, która odbyła się 24 stycznia, poprowadzili Aleksandra Kęprowska i Wojciech Stobba.

[ Posłuchaj wywiadu z Roksaną i Mateuszem ]

Piątek, 25 stycznia 2013 r. .:: 22:02 ::. Fabio

Klonek: "Na zawsze Unia Tczew"

Rozmawiamy z kibicem Unii Tczew - Klonkiem, przedstawicielem Starej Gwardii.

- Jak zaczęła się Twoja przygoda z Unią?

Wszystko zaczęło się od tego, że jako młody chłopak poszedłem na trening juniorów. Jestem wychowankiem Unii. Jak dorosłem, to wziąłem się za kibicowanie ukochanemu klubowi.

- Dlaczego Twój wybór padł właśnie na Biało-Granatowych?

Wybór nie mógł być inny! Jako wychowanek klubu, naturalnym wyborem było kibicowanie właśnie Unii.

- Na jakiej dzielnicy się wychowałeś?

Kozen. Tu zawsze panowała Unia i Lechia. Na KKS mówiliśmy „Bletka”, a na boisko, nasze klepicho, popularne „San Siro” miałem dosłownie kilka kroków. Później, jak graliśmy przy Bałdowskiej, to zawsze spotykaliśmy się w „lasku” i stąd był wymarsz całą bandą.

- Który z meczów u siebie zapadł Ci najbardziej w pamięci?

Mecze z Bałdowskiej w 2002 roku w III lidze. Unia była na fali, ludzi przychodziło 2 tysiące, liczny młyn, głośny doping i zwycięstwa, to było to. Także mecz z Lechią z 2004 roku, gdzie na Kozenie był nadkomplet.

- A jaki wyjazd najlepiej wspominasz?

Kartuzy wiosną 2002 roku. Pojechaliśmy tam w 3 napakowane autokary, a Unia walczyła o awans do III ligi. Na dobry początek wjazd z bramą. Później rozgoniliśmy sektor gospodarzy, kilku zaliczyło nokauty, a w nasze ręce wpadły szale i flaga Cartusii, które spaliliśmy przed odjazdem jeszcze przy autokarach.

- Oprócz Unii, kibicujesz także Lechii…

Wiadomo! Od zawsze, na zawsze Unia Tczew i Lechia Gdańsk. Staram się być na większości meczów w Gdańsku. Zawsze będę wspominał klimatyczne wyjazdy po wioskach w A-klasie, wesołe czasy (śmiech).

- Czy szczególnie wspominasz jakąś sytuację w swoim kibicowskim życiu?

Mecz w Skarszewach kilkanaście lat temu. Jeden z ochroniarzy, a w zasadzie „leśny dziadek” w kamizelce, cały czas prowokował. W końcu nie wytrzymałem, przeskoczyłem przez furtkę i dostał z buta na klatę, a ten padł. Zleciała się reszta ochroniarek, my też w zwartym szyku, sędzia przerwał mecz, a my na bieżni urządziliśmy sobie bitwę, aż skończyło się wjazdem mundurowych.

- Interesujesz się obecną sytuacją kibicowską w Tczewie?

Staram się być na bieżąco. Dobrze, że udało się reaktywować Unię chociaż w Pucharze Polski, po wielu latach znów mogłem drzeć mordę za Unią.

- Czy jesteś w stanie zliczyć wszystkie swoje wyjazdy na Unię?

Ojjj, trochę tego było. Większość z nich sam organizowałem. Te wszystkie wioski w B-klasie, A-klasie były zaliczone, a potem okręgówka, IV i III liga. Będzie pewnie okolice setki.

- Dzięki za rozmowę!

Poniedziałek, 21 stycznia 2013 r. .:: 23:03 ::. Fabio

Ostatnie dwie koszulki!

Prawdziwa okazja dla wszystkich fanów tczewskiej Unii! Kupując koszulkę z krótkim rękawem z motywem 90-lecia za 30 zł, GRATIS otrzymacie łączony szalik Lechii i Wisły Olkusz&Tczew! Koszulka bardzo dobrej jakości 100% bawełna, 190 gram. Zostały 2 OSTATNIE sztuki rozmiar L. Kontakt: kksuniatczew@wp.pl. ZAPRASZAMY!

Kliknij by powiększyć

Piątek, 18 stycznia 2013 r. .:: 22:38 ::. Fabio

Unita prywatnie: Roksana Karpińska

Roksana Karpińska (fot. FB)Unita prywatnie - to cykl rozmów z zawodnikami tczewskiego klubu. Wyróżniający się wioślarze i wioślarki Unii odpowiedzą na 20 pytań dotyczących życia prywatnego. Zawodnik ujawni gdzie najchętniej spędza czas, co jest jego pasją itp. To powrót tego cyklu po ponad 8 latach, kiedy to trzecioligowcy Unii przybliżali kibicom swoje upodobania. Na dobry początek zwyciężczyni w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na Osobowość Roku 2012 w powiecie tczewskim - Roksana Karpińska. Zapraszamy!

1. Wzrost, waga, wiek:

172 cm, 68 kg , prawie 18 lat

2. Miejsce urodzenia:

Tczew

3. Rodzina:

Mamusia, Tatuś :)

4. Gdyby nie wioślarstwo to:

Rower i śpiew .

5. Ulubiona potrawa:

spaghetti

6. Ulubiony samochód:

Pewnie taki szybki ;p

7. Ulubiony napój:

Woda, sprite czasami (jak trener nie patrzy)

8. Najchętniej spędzam czas:

Na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i chłopakiem :)

9. Największa pasja:

Oczywiście że wiosła.

10. Ulubiona książka:

"Przeklinam cię, ciało" Wandy Lachowicz

11. Ulubiony film:

"Trzy metry nad niebem"

12. Najbardziej cenię:

Szczerość, punktualność i oczywiście sumienne wykonywanie pracy, co dla nas wioślarzy jest podstawą.

13. Pierwszy trening:

Pamiętam jak dziś 4 czerwca 2009 godzina 16:30, graliśmy w nogę na boisku. Trener akurat tego dnia był w naszej szkole mogliśmy wykazać się na ergometrze.

14. Ulubiony program sportowy:

Chyba nie mam

15. Ulubiony program w tv:

Nie mam, może gdybym miała więcej czasu :)

16. Ulubione miejsce w Tczewie:

Nasza przystań :)

17. Edukacja:

Uczę się w II LO w Tczewie

18. Mocne strony:

Jestem bardzo uparta i jak czegoś pragnę potrafię o to walczyć, chociaż czasem trzeba dużo zaryzykować.

19. Słabe strony:

Rozpacz po nieudanym starcie, taki trochę ryczek ze mnie (hahaha)

20. Największe marzenie:

W tym roku są to Mistrzostwa Świata. Dostanie się i oczywiście medalem nikt by nie pogardził :)

Środa, 16 stycznia 2013 r. .:: 00:06 ::. Fabio

Roksana Karpińska Osobowością Roku 2012!

Kilka minut temu zakończył się plebiscyt Dziennika Bałtyckiego na Osobowość Roku 2012 w powiecie tczewskim. Najwięcej głosów internautów uzyskała wioślarka tczewskiej Unii Roksana Karpińska!

Gratulujemy, a wszystkim, którzy przyczynili się do tego zwycięstwa dziękujemy:)

[ Wyniki ]

Niedziela, 13 stycznia 2013 r. .:: 23:52 ::. Fabio

Wychowanek i zawodniczka Unii wyróżnieni

fot. Leszek BruckiW przerwie sobotniego meczu piłki ręcznej redakcja Dziennika Tczewskiego nagrodziła wychowanka Unii, bramkarza Damiana Janiszewskiego i wioślarkę KKS, Roksanę Karpińską w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca powiatu tczewskiego.

W głosowaniu sms-owym internautów 21-letni Damian wygrał zaledwie 1 głosem z 17-letnią Roksaną. Dyplomy wręczył dziennikarz Zbigniew Brucki i wiceprezydent Zenon Drewa. Za zwycięstwo "Damek" otrzymał zaproszenie na weekendowy pobyt w Sanatorium Fala w Stegnie wraz z osobą towarzyszącą.

Przypomnijmy też, że Roksana bierze udział w trwającym plebiscycie na Osobowość Roku 2012 w powiecie tczewskim. Głosy można oddawać już tylko do wtorku 15 stycznia.

[ Roksana Karpińska Osobowością Roku 2012? Głosuj! ]

Piątek, 11 stycznia 2013 r. .:: 18:50 ::. Fabio

Zmarła żona prezesa honorowego

Głębokie wyrazy współczucia składamy na ręce Honorowego Prezesa KKS Unia Tczew, Jana Stachowiaka z powodu śmierci ukochanej małżonki. Śp. Agnieszka Stachowiak zmarła w wieku 72 lat.

W piątek odbył się pogrzeb, a ciało złożono na cmentarzu przy ul. Gdańskiej.

Czwartek, 10 stycznia 2013 r. .:: 20:25 ::. Fabio

Roksana Karpińska Osobowością roku? Głosujemy!

Dziennik Tczewski organizuje plebiscyt na Osobowość Roku 2012 w powiecie tczewskim. Wśród 10 nominowanych osób jest wioślarka Unii Tczew, Roksana Karpińska!

Głosowanie trwa do wtorku 15 stycznia i jest całkowicie bezpłatne. Należy kliknąć w poniższy link, prosimy o głosy na Roksanę, głosować z tego samego komputera można tylko raz dziennie.

[ Roksana Karpińska Osobowością Roku 2012? Głosuj! ]

Środa, 9 stycznia 2013 r. .:: 22:38 ::. Fabio

Koszulka Unii w promocji!

Prawdziwa okazja dla wszystkich fanów tczewskiej Unii! Kupując koszulkę z krótkim rękawem z motywem 90-lecia za 30 zł, GRATIS otrzymacie łączony szalik Lechii i Wisły Olkusz&Tczew! Koszulka bardzo dobrej jakości 100% bawełna, 190 gram. Dostępne rozmiary M i L. Kontakt: kksuniatczew@wp.pl. ZAPRASZAMY!

Kliknij by powiększyć

Niedziela, 6 stycznia 2013 r. .:: 22:15 ::. Fabio

Wywiad z Dawidem Tessmerem

Dawid Tessmer (fot. archiwum)Być może niewiele osób wie, że jeden z wychowanków Unii Tczew gra obecnie w klubie byłego Mistrza Polski, ŁKS Łódź. Dokładniej to w Akademii Piłkarskiej ŁKS, rocznik 1997. Chodzi o Dawida Tessmera. Jakiś czas temu na stronie internetowej łódzkiego klubu pojawił się ciekawy wywiad z 15-letnim pomocnikiem, który prezentujemy poniżej...

- Od kiedy trenujesz?

Na pierwszy trening poszedłem kiedy miałem 5 lat.

- Kto zaprowadził cię na pierwszy trening?

Na mój pierwszy trening zaprowadził mnie mój kolega. Poszliśmy w trójkę, z jego bratem.

- W jakiej drużynie zaczynałeś swoją piłkarską "karierę"?

Moim pierwszym klubem była KKS Unia Tczew, potem Gryf Tczew.

- A jak trafiłeś do Łodzi?

Prosto z Tczewa poszedłem do ŁKS-u, dzięki menadżerowi sportowemu, który mnie zauważył w moich rodzinnych stronach.

- Na jakiej pozycji najlepiej się czujesz?

Uwielbiam grać na środku pomocy, blisko napastnika.

- Jak sobie radzisz bez rodziców w tak dużym mieście jak Łódź?

Na początku było ciężko. Ale odkąd poznałem kolegów z drużyny jest o wiele lepiej i już nie tęsknię tak bardzo za domem.

- Jaka była najładniejsza bramka, jaką zdobyłeś w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego?

Najbardziej wspominam bramkę przeciwko Widzewowi. Strzeliłem wtedy w okienko z dwudziestu metrów, a nasza drużyna wygrała 3:0.

- Który mecz zapadł ci najbardziej w pamięci? Dlaczego?

Był to ostatni mecz z GKSem, który wygraliśmy 2:0. Zagraliśmy wtedy jak prawdziwa drużyna i pokazaliśmy nasz charakter.

- W jakim klubie chciałbyś grać w przyszłości?

Na początek chciałbym grać w Polsce, najlepiej w Lechii Gdańsk, a gdybym grał gdzieś za granicą to byłoby super.

- A co byś zrobił gdyby nie powiodło ci się w futbolu?

Zawsze pozostaje uczyć się i pracować , ale chyba spróbowałbym sił w innym sporcie.

- Kto jest twoim idolem? Na kim się wzorujesz?

Jeśli miałbym wybierać to chyba Xavi Hernandez.

- Jako chłopak kibicowałeś Lechii, kto najbardziej zapadł ci w pamięci ?

Nie pamiętam, a po za tym tak bardzo nie interesowałem się piłkarzami.

- Z kim najlepiej dogadujesz się w zespole?

Z wszystkimi mam dobry kontakt, ale najbardziej z Łukaszem Serafinowiczem, Kamilem Zawadowskim, Kamilem Malinowskim i Mateuszem Krysińskim.

- Dlaczego właśnie z nimi?

Ogólnie trzymamy się razem. Nietylko na treningach, ale i po nich. Zawsze jest śmiesznie w naszym gronie.

- Co ci pomaga w trudnych chwilach? Podczas niepowodzeń w szkole, czy na boisku?

Najlepiej czuję się po rozmowie z mamą.

- A w jaki sposób się znią komunikujesz? Skype, telefon, Gadu-Gadu?

Najbardziej lubię z mamą rozmawiać przez telefon (śmiech)

- Dzięki za wywiad!

Dzięki, nie ma sprawy.

Rozmawiał:

Mateusz Żegota

Czwartek, 3 stycznia 2013 r. .:: 21:19 ::. Fabio

Nowy rok, nowe pokolenie...

Nowy rok mamy już od kilkudziesięciu godzin. Tak samo, jak rok, może być też nowych wiele różnych rzeczy. Nowe kojarzyć się może też z dzieciństwem, nowym życiem. Konieczne jest ono do rozwoju, a rozwijać się chce chyba każdy, także Unia Tczew!

Jednym z najmłodszych sympatyków Unii jest obecnie 9-miesięczny Błażej, który dumnie dzierży biało-granatowe barwy. Przedstawiamy także skromną póki co galerię innych dzieci KKS.

[ Dzieci Unii Tczew ]

 


Copyright © 2002-2013 Fabio. Wszelkie prawa zastrzeżone