ARCHIWUM NEWS'ÓW

(2013)

 

Wtorek, 19 marca 2013 r. .:: 12:44 ::. Fabio

Zbieramy krew dla poszkodowanych!!!!!!!!!!!!!

Panie i Panowie, w związku z dzisiejszą tragedią na powrocie z wyjazdu Lechii do Gliwic organizowana jest zbiórka krwi dla poszkodowanych! W Tczewie taka możliwość jest w punkcie przy ul. Piaskowej 3. Najbliższe możliwe terminy to środa godziny od 7.15-9.30, czwartek 10.00-12.00, piątek 7.15-9.30.

Aby oddać krew należy mieć ukończone 18 lat. Oddając krew zaznaczmy, iż oddajemy ją dla Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy - dla kibiców Lechii poszkodowanych w wypadku autokaru.

Inne punkty:


Olkusz
Oddział Terenowy RCKiK w Krakowie , Al. 1000-lecia 13, 32-300 Olkusz


RCKiK Gdańsk,
ul. Hoene Wrońskiego 4
(058) 520 40 20
pon.-pt. 7.15-16.30
sobota 7.15-12.30

O.T. Starogard Gdański,
ul. dr J. Balewskiego 1
tel. /058/ 562 50 05
pon.- pt. 7:00-11:30

O.T. Malbork,
ul. Armii Krajowej 105/106
tel. /055/ 646 02 92
pon.- pt. 7:00-10:00

Wtorek, 19 marca 2013 r. .:: 10:58 ::. Fabio

Wróciliśmy...

Tytuł do tradycyjnej relacji powyjazdowej delikatnie rzecz ujmując nieciekawy. Jednak w kontekście meczu Piast Gliwice – Lechia Gdańsk powyższy tytuł trafny i konkretny jak nigdy! Szczęście w nieszczęściu dla nas jest takie, że trójka Tczewskich Fanatyków dotarła do swoich domów ok. 10.30 (czwarty podróżnik już wcześniej miał zaplanowany dłuższy pobyt w południowych rejonach Polski).

W zasadzie nie ma sensu nic więcej pisać o tej eskapadzie, bo wydarzenia z okolic godziny 4.00 nad ranem przybiły nas wszystkich…. Pozostaje złożyć kondolencje rodzinom i najbliższym ofiar oraz życzyć szybkiego powrotu do zdrowia pozostałym poszkodowanym.

Chcielibyśmy również podziękować naszym Braciom z Olkusza, którzy wsparli nas swoją obecnością w liczbie 2 osób. Dziękujemy za wyprawkę na drogę i do zobaczenia już niedługo!

W Gliwicach było obecnych 4 Tczewskich Fanatyków.

Wtorek, 12 marca 2013 r. .:: 19:41 ::. Fabio

Unita prywatnie: Michał Baran

Unita prywatnie - to cykl rozmów z zawodnikami tczewskiego klubu. Wyróżniający się wioślarze i wioślarki Unii odpowiedzą na 20 pytań dotyczących życia prywatnego. Zawodnik ujawni gdzie najchętniej spędza czas, co jest jego pasją itp. To powrót tego cyklu po ponad 8 latach, kiedy to trzecioligowcy Unii przybliżali kibicom swoje upodobania. Tym razem przedstawiamy odpowiedzi Michała Barana. Zapraszamy!

1. Wzrost, waga, wiek:

183 cm, waga zależy czy są zawody czy nie :D na zawodach 72 kg, a normalnie 76 kg, 19 lat

2. Miejsce urodzenia:

Malbork

3. Rodzina:

Mama Teresa, tata Piotr, Siostry Ewelina, Ilona, Justyna i Beata, brat Łukasz

4. Gdyby nie wioślarstwo to:

Nauka

5. Ulubiona potrawa:

sałatka gyros

6. Ulubiony samochód:

w sumie ważne żeby kopa miał :D

7. Ulubiony napój:

woda

8. Najchętniej spędzam czas:

Na treningu :D

9. Największa pasja:

Wioślarstwo :D

10. Ulubiona książka:

Władca Pierścieni

11. Ulubiony film:

Władca Pierścieni

12. Najbardziej cenię:

Pracowitość

13. Pierwszy trening:

Czerwiec 2009.

14. Ulubiony program sportowy:

Pogromcy mitów

15. Ulubiony program w tv:

Discovery

16. Ulubione miejsce w Tczewie:

Przystań wioślarska

17. Edukacja:

I LO im. Skłodowskiej Curie kl. III d

18. Mocne strony:

Pracowitość, zawziętość

19. Słabe strony:

Słabość do słodyczy

20. Największe marzenie:

Ukończenie Politechniki i dalszy trening.

Piątek, 1 marca 2013 r. .:: 23:51 ::. Fabio

Lechia zremisowała z Pogonią

Dosłownie sekund zabrakło Lechii do zwycięstwa nad szczecińską Pogonią. Po bramce straconej w 93 minucie po rzucie karnym padł remis 1:1.

Tradycyjnie Biało-Zielonym towarzyszyła dość spora załoga z Tczewa. W młynie pojawiło się kilkadziesiąt Tczewskich Fanatyków wraz z kadrówką Unii Tczew (po raz pierwszy flaga Unii pojawiła się w sektorze Lechii). Łącznie z Grodu Sambora, licząc z pozostałymi sektorami zapewne ponad 100.

Niedziela, 24 lutego 2013 r. .:: 23:44 ::. Fabio

Unici wrócili z Tatr

W sobotę ze zgrupowania w Murzasichle wrócili zawodnicy sekcji wioślarskiej KKS Unia Tczew. O wrażenia z blisko 2-tygodniowego pobytu zapytaliśmy Unickich kadrowiczów reprezentacji Polski, Mateusza Biskupa i Roksanę Karpińską.

M.B.: "Obóz przetrenowaliśmy w miarę swoich możliwości, bez większych kontuzji i urazów. Według mnie plan treningowy zrealizowaliśmy w całości. Dużo biegaliśmy, również na nartach biegowych, co powinno zaowocować. Teraz pozostało jedynie podtrzymać to co wytrenowaliśmy w górach i przełożyć na wodę."

R.K.: "Na obozie było świetnie, spędziliśmy 2 tygodnie w Murzasichle, gdzie przygotowywaliśmy się do sezonu. Przeszliśmy, a co niektórzy przebiegali mnóstwo kilometrów. Poza ciężkimi i czasami nawet nudzącymi treningami była chwila przyjemności, parę godzin spędziliśmy na stoku zjeżdżając na nartach, jabłuszkach. Chętne osoby mogły spróbować swoich sił na nartach biegowych. Parę razy wyskoczyliśmy na zakupy, pochodzić po Zakopanem. Jednym słowem było świetnie . ; ) "

Unici na Kopieńcu.

Niedziela, 17 lutego 2013 r. .:: 17:20 ::. Fabio

Unita prywatnie: Mariusz Grubich

Unita prywatnie - to cykl rozmów z zawodnikami tczewskiego klubu. Wyróżniający się wioślarze i wioślarki Unii odpowiedzą na 20 pytań dotyczących życia prywatnego. Zawodnik ujawni gdzie najchętniej spędza czas, co jest jego pasją itp. To powrót tego cyklu po ponad 8 latach, kiedy to trzecioligowcy Unii przybliżali kibicom swoje upodobania. Oprócz zawodników postanowiliśmy przepytać również trenera Mariusza Grubicha. Zapraszamy!

1. Wzrost, waga, wiek:

180 cm, 82 kg, 34 lata

2. Miejsce urodzenia:

Tczew

3. Stan cywilny:

Kawaler.

4. Gdyby nie wioślarstwo to:

Nie zastanawiałem się nigdy nad tym, bo od zawsze było to wioślarstwo. Ale na pewno uprawiałbym inną dyscyplinę sportu, może lekkoatletyka.

5. Ulubiona potrawa:

Wszelkiego rodzaju potrawy z ryb.

6. Ulubiony samochód:

Mój seacik, wszechstronny, 7-osobowy , niezawodny :)

7. Ulubiony napój:

Woda z dodatkiem cytryny, najlepiej gasi pragnienie.

8. Najchętniej spędzam czas:

Po pracy i treningach najchętniej spędzam czas w zaciszu domowym. Po 12 godzinach pracy trzeba pomieszkać.

9. Największa pasja:

Bez chwili zastanowienia wioślarstwo, ale również bardzo lubię biegać w wolnych chwilach.

10. Ulubiona książka:

Wszelkiego rodzaju książki o tematyce sportowej (bibliografie, teorie treningu). Można dowiedzieć się z nich wielu ciekawych spostrzeżeń i wykorzystać później w przygotowaniach zawodników.

11. Ulubiony film:

Bardzo lubię komedie polskie: Poranek kojota, Kiler, Chłopaki nie płaczą...

12. Najbardziej cenię:

Ludzi, którzy wiedzą czego chcą w życiu i potrafią realizować swoje cele poprzez ciężką pracę.

13. Pierwszy trening:

Pamiętam miałem 13 lat, mieszkałem obok przystani wioślarskiej, większość z mojej rodziny uprawiała wioślarstwo. Nie pozostało mi nic innego tylko spróbować się w tej dyscyplinie sportu. I tak właśnie złapałem tego przysłowiowego bakcyla i do dziś mi nie przeszło :)

14. Ulubiony program sportowy:

Eurosport.

15. Ulubiony program w tv:

Galileo, Ugotowani, Kuba Wojewódzki.

16. Ulubione miejsce w Tczewie:

Bulwar nad Wisłą.

17. Edukacja:

Technikum Kolejowe, CED, AZS AWF.

18. Mocne strony:

Cierpliwość, systematyczność, dążenie do wyznaczonego sobie celu.

19. Słabe strony:

Nadmierna wiara w innych co powoduje czasami, że można się bardzo na kimś zawieść.

20. Największe marzenie:

Marzeniem moim jest, aby zmieniła się mentalność i nastawienie młodzieży do uprawiania sportu. Niestety w dzisiejszych czasach z żalem patrzy się na to, co w wolnym czasie robi większość nastolatków.
A największym marzeniem związanym z wioślarstwem jest, aby któryś z moich wychowanków zdobył medal Igrzysk Olimpijskich.

Środa, 13 lutego 2013 r. .:: 22:54 ::. Fabio

Unici na górskim zgrupowaniu

Unici w Murzasichle w 2012 roku. Zawodnicy sekcji wioślarskiej KKS "Unia" Tczew przygotowują się już do kolejnego sezonu. Od niedzieli przebywają na obozie przygotowawczym w górach.

Unici stacjonują w Murzasichle, 10 kilometrów od Zakopanego. Obecnych jest tam 13 zawodników i oczywiście trener Mariusz Grubich. Zgrupowanie jest zaplanowane w dniach 10-23 luty. Celem wyjazdu jest oczywiście jak najlepsze przygotowanie się do startów w 2013 roku, praca nad wytrzymałością, siłą, itp.

Niestety nie wszyscy zawodnicy sekcji mogli pojechać na obóz. Wszystko przez ograniczone środki finansowe. Jednak każdy z nas może wspomóc sekcję wioślarską Unii, która notabene osiąga spore sukcesy, przekazując 1% podatku na jej działalność. Wystarczy, że wypełniając PIT wpiszemy w polu nr 124 „0000329917″, w polu nr 126 „Wiosła”, zaś w polu nr 127 należy zakreślić „x”, jako wyrażam zgodę.

Niedziela, 10 lutego 2013 r. .:: 20:45 ::. Fabio

FC Tczew na turnieju kibiców w Pruszczu

W niedzielę 10 lutego odbył się w Pruszczu Gdańskim VI turniej fanklubów Lechii Gdańsk. Swój udział zaznaczył oczywiście również FC Tczew. Łącznie wzięło udział 30 zespołów!

W zasadzie można napisać, że tylko byliśmy obecni, bo po raz kolejny godnego wyniku sportowego nie udało się osiągnąć. Zespoły były podzielone na 10 grup. W meczu otwarcia całego turnieju przegraliśmy 0:3 z Łęgowem. Natomiast w meczu "o życie" ulegliśmy Nowemu Dworowi Gdańskiemu 1:3. I tak skończyła się nasza przygoda w tych zawodach, zajmując miejsce 21-30. Pozostało kibicować innym i dalej się integrować.

Cały turniej wygrał Malbork, który w finale po rzutach karnych wygrał z Kartuzami. Trzecie miejsce przypadło Starogardowi Gdańskiemu.

Piątek, 8 lutego 2013 r. .:: 22:57 ::. Fabio

Nowe zakładki

Mamy przyjemność zaprezentować Wam nowe zakładki w naszym serwisie. Rozbudowane zostały działy "Kibice" i "Historia".

W dziale "Kibice" dodaliśmy zakładki "Flagi", w którym prezentujemy większość kibicowskich flag Unii (zdjęcia z opisami), choć niestety brakuje tych pierwszych płócien; "Opisy", gdzie spisane są relacje kibicowskie z wyjazdów i meczów u siebie KKS, w tym wyjazd na baraż do Brodnicy z 1998 roku, czy wyprawy z 2002 roku; "Inicjatywy", gdzie przedstawiamy wszystkie akcje m.in. charytatywne, ale i nie tylko kibiców Unii; "Dzieci KKS", w którym publikowane są zdjęcia biało-granatowych pociech.

Z kolei w dziale "Historia" dodaliśmy sezony 2012/13, 00/01 i 69/70. Ponadto w zakładce "Sezon po sezonie" prezentujemy zbiorczo wizualizację, na jakich szczeblach rozgrywek grała Unia w latach 1930-2009!

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że w kolejnych miesiącach będziemy starali się o następne aktualizacje poszczególnych działów i zakładek. Także jeżeli, ktoś byłby w stanie pomóc nam w uzupełnieniu pewnych braków serdecznie zapraszamy na maila kksuniatczew@wp.pl.

Wtorek, 5 lutego 2013 r. .:: 20:55 ::. Fabio

Unia Tczew - Lubię to!

Oficjalny profil Unii Tczew na facebooku lubi już 200 osób! Liczba ta wciąż rośnie! Zapraszamy wszystkich sympatyków Unii do polubienia profilu KKS. Najświeższe informacje zawsze się tam pojawiają w pierwszej kolejności.

[ Profil Unii Tczew na FB ]

Piątek, 1 lutego 2013 r. .:: 18:29 ::. Fabio

Sześcioro Unitów nagrodzonych przez prezydenta

W czwartek 31 stycznia w siedzibie Fabryki Sztuk w Tczewie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i stypendiów prezydenta Tczewa dla najlepszych sportowców i trenerów za osiągnięcia w 2012 roku. Łącznie na 34 nagrody i 6 stypendiów przeznaczono 53 tysiące złotych. W gronie wyróżnionych tradycyjnie znaleźli się przedstawiciele sekcji wioślarskiej KKS Unia Tczew.

Nagrody otrzymali (jednorazowo od 200 do 1500 zł):

- Mariusz Grubich – wioślarstwo, KKS „UNIA” Tczew - trener Mateusza Biskupa, Michała Barana, Roksany Karpińskiej, Iwony Stachowicz, Pauliny Brzostek, Sebastiana Pabjana, Karoliny Wittkamp, Sary Wojciechowskiej.

- Sebastian Pabjan - wioślarstwo, KKS „UNIA” Tczew - brązowy medal Regat o Puchar Prezesa Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich (Mistrzostwa Polski Młodzików), złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w jedynce, złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w dwójce podwójnej.

- Paulina Brzostek - wioślarstwo, KKS „UNIA” Tczew - brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w jedynce, III m. Centralnych Regat Kwalifikacyjnych w jedynce juniorek, zawodniczka posiadająca obecnie I klasę sportową, reprezentantka Polski.

Stypendia trafiły do (miesięcznie od 350 do 1000 zł na 11 miesięcy):

- Michał Baran - wioślarstwo, KKS „UNIA” Tczew - srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w dwójce podwójnej, VI m. długodystansowych Mistrzostw Polski Juniorów w jedynce, zawodnik posiadający obecnie I klasę sportową.

- Mateusz Biskup - wioślarstwo, KKS „UNIA” - srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w dwójce podwójnej – Kruszwica 2012, srebrny medal Długodystansowych Mistrzostw Polski Juniorów w jedynce (Warszawa), brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów na ergometrze wioślarskim (Wrocław), XIII m. Mistrzostw Świata Juniorów w czwórce podwójnej (Bułgaria), X m. Mistrzostw Europy Juniorów w czwórce podwójnej (Słowenia), II m. i VIII m. Międzynarodowych Regat w czwórce podwójnej (Monachium), IV m. Mistrzostw Polski w sprincie wioślarskim w jedynce juniorów (Płock), V m. Mistrzostw Polski Juniorów w jedynce (Kruszwica), reprezentant Polski posiadający I klasę sportową.

Wyróżnienie specjalne prezydenta Tczewa:

- Roksana Karpińska - wioślarka Unii Tczew, która zdobyła V i VI miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek, zajęła w reprezentacyjnej dwójce podwójnej szóstą lokatę w Pucharze Europy.

Poniedziałek, 28 stycznia 2013 r. .:: 20:40 ::. Fabio

Radio Fabryka: Wywiad z Roksaną i Mateuszem

Prezentujemy wywiad z Radia Fabryka w audycji Fabryka o poranku z zawodnikami sekcji wioślarskiej KKS Unia Tczew - Roksaną Karpińską i Mateuszem Biskupem.

Rozmowę, która odbyła się 24 stycznia, poprowadzili Aleksandra Kęprowska i Wojciech Stobba.

[ Posłuchaj wywiadu z Roksaną i Mateuszem ]

Piątek, 25 stycznia 2013 r. .:: 22:02 ::. Fabio

Klonek: "Na zawsze Unia Tczew"

Rozmawiamy z kibicem Unii Tczew - Klonkiem, przedstawicielem Starej Gwardii.

- Jak zaczęła się Twoja przygoda z Unią?

Wszystko zaczęło się od tego, że jako młody chłopak poszedłem na trening juniorów. Jestem wychowankiem Unii. Jak dorosłem, to wziąłem się za kibicowanie ukochanemu klubowi.

- Dlaczego Twój wybór padł właśnie na Biało-Granatowych?

Wybór nie mógł być inny! Jako wychowanek klubu, naturalnym wyborem było kibicowanie właśnie Unii.

- Na jakiej dzielnicy się wychowałeś?

Kozen. Tu zawsze panowała Unia i Lechia. Na KKS mówiliśmy „Bletka”, a na boisko, nasze klepicho, popularne „San Siro” miałem dosłownie kilka kroków. Później, jak graliśmy przy Bałdowskiej, to zawsze spotykaliśmy się w „lasku” i stąd był wymarsz całą bandą.

- Który z meczów u siebie zapadł Ci najbardziej w pamięci?

Mecze z Bałdowskiej w 2002 roku w III lidze. Unia była na fali, ludzi przychodziło 2 tysiące, liczny młyn, głośny doping i zwycięstwa, to było to. Także mecz z Lechią z 2004 roku, gdzie na Kozenie był nadkomplet.

- A jaki wyjazd najlepiej wspominasz?

Kartuzy wiosną 2002 roku. Pojechaliśmy tam w 3 napakowane autokary, a Unia walczyła o awans do III ligi. Na dobry początek wjazd z bramą. Później rozgoniliśmy sektor gospodarzy, kilku zaliczyło nokauty, a w nasze ręce wpadły szale i flaga Cartusii, które spaliliśmy przed odjazdem jeszcze przy autokarach.

- Oprócz Unii, kibicujesz także Lechii…

Wiadomo! Od zawsze, na zawsze Unia Tczew i Lechia Gdańsk. Staram się być na większości meczów w Gdańsku. Zawsze będę wspominał klimatyczne wyjazdy po wioskach w A-klasie, wesołe czasy (śmiech).

- Czy szczególnie wspominasz jakąś sytuację w swoim kibicowskim życiu?

Mecz w Skarszewach kilkanaście lat temu. Jeden z ochroniarzy, a w zasadzie „leśny dziadek” w kamizelce, cały czas prowokował. W końcu nie wytrzymałem, przeskoczyłem przez furtkę i dostał z buta na klatę, a ten padł. Zleciała się reszta ochroniarek, my też w zwartym szyku, sędzia przerwał mecz, a my na bieżni urządziliśmy sobie bitwę, aż skończyło się wjazdem mundurowych.

- Interesujesz się obecną sytuacją kibicowską w Tczewie?

Staram się być na bieżąco. Dobrze, że udało się reaktywować Unię chociaż w Pucharze Polski, po wielu latach znów mogłem drzeć mordę za Unią.

- Czy jesteś w stanie zliczyć wszystkie swoje wyjazdy na Unię?

Ojjj, trochę tego było. Większość z nich sam organizowałem. Te wszystkie wioski w B-klasie, A-klasie były zaliczone, a potem okręgówka, IV i III liga. Będzie pewnie okolice setki.

- Dzięki za rozmowę!

Poniedziałek, 21 stycznia 2013 r. .:: 23:03 ::. Fabio

Ostatnie dwie koszulki!

Prawdziwa okazja dla wszystkich fanów tczewskiej Unii! Kupując koszulkę z krótkim rękawem z motywem 90-lecia za 30 zł, GRATIS otrzymacie łączony szalik Lechii i Wisły Olkusz&Tczew! Koszulka bardzo dobrej jakości 100% bawełna, 190 gram. Zostały 2 OSTATNIE sztuki rozmiar L. Kontakt: kksuniatczew@wp.pl. ZAPRASZAMY!

Kliknij by powiększyć

Piątek, 18 stycznia 2013 r. .:: 22:38 ::. Fabio

Unita prywatnie: Roksana Karpińska

Roksana Karpińska (fot. FB)Unita prywatnie - to cykl rozmów z zawodnikami tczewskiego klubu. Wyróżniający się wioślarze i wioślarki Unii odpowiedzą na 20 pytań dotyczących życia prywatnego. Zawodnik ujawni gdzie najchętniej spędza czas, co jest jego pasją itp. To powrót tego cyklu po ponad 8 latach, kiedy to trzecioligowcy Unii przybliżali kibicom swoje upodobania. Na dobry początek zwyciężczyni w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na Osobowość Roku 2012 w powiecie tczewskim - Roksana Karpińska. Zapraszamy!

1. Wzrost, waga, wiek:

172 cm, 68 kg , prawie 18 lat

2. Miejsce urodzenia:

Tczew

3. Rodzina:

Mamusia, Tatuś :)

4. Gdyby nie wioślarstwo to:

Rower i śpiew .

5. Ulubiona potrawa:

spaghetti

6. Ulubiony samochód:

Pewnie taki szybki ;p

7. Ulubiony napój:

Woda, sprite czasami (jak trener nie patrzy)

8. Najchętniej spędzam czas:

Na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i chłopakiem :)

9. Największa pasja:

Oczywiście że wiosła.

10. Ulubiona książka:

"Przeklinam cię, ciało" Wandy Lachowicz

11. Ulubiony film:

"Trzy metry nad niebem"

12. Najbardziej cenię:

Szczerość, punktualność i oczywiście sumienne wykonywanie pracy, co dla nas wioślarzy jest podstawą.

13. Pierwszy trening:

Pamiętam jak dziś 4 czerwca 2009 godzina 16:30, graliśmy w nogę na boisku. Trener akurat tego dnia był w naszej szkole mogliśmy wykazać się na ergometrze.

14. Ulubiony program sportowy:

Chyba nie mam

15. Ulubiony program w tv:

Nie mam, może gdybym miała więcej czasu :)

16. Ulubione miejsce w Tczewie:

Nasza przystań :)

17. Edukacja:

Uczę się w II LO w Tczewie

18. Mocne strony:

Jestem bardzo uparta i jak czegoś pragnę potrafię o to walczyć, chociaż czasem trzeba dużo zaryzykować.

19. Słabe strony:

Rozpacz po nieudanym starcie, taki trochę ryczek ze mnie (hahaha)

20. Największe marzenie:

W tym roku są to Mistrzostwa Świata. Dostanie się i oczywiście medalem nikt by nie pogardził :)

Środa, 16 stycznia 2013 r. .:: 00:06 ::. Fabio

Roksana Karpińska Osobowością Roku 2012!

Kilka minut temu zakończył się plebiscyt Dziennika Bałtyckiego na Osobowość Roku 2012 w powiecie tczewskim. Najwięcej głosów internautów uzyskała wioślarka tczewskiej Unii Roksana Karpińska!

Gratulujemy, a wszystkim, którzy przyczynili się do tego zwycięstwa dziękujemy:)

[ Wyniki ]

Niedziela, 13 stycznia 2013 r. .:: 23:52 ::. Fabio

Wychowanek i zawodniczka Unii wyróżnieni

fot. Leszek BruckiW przerwie sobotniego meczu piłki ręcznej redakcja Dziennika Tczewskiego nagrodziła wychowanka Unii, bramkarza Damiana Janiszewskiego i wioślarkę KKS, Roksanę Karpińską w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca powiatu tczewskiego.

W głosowaniu sms-owym internautów 21-letni Damian wygrał zaledwie 1 głosem z 17-letnią Roksaną. Dyplomy wręczył dziennikarz Zbigniew Brucki i wiceprezydent Zenon Drewa. Za zwycięstwo "Damek" otrzymał zaproszenie na weekendowy pobyt w Sanatorium Fala w Stegnie wraz z osobą towarzyszącą.

Przypomnijmy też, że Roksana bierze udział w trwającym plebiscycie na Osobowość Roku 2012 w powiecie tczewskim. Głosy można oddawać już tylko do wtorku 15 stycznia.

[ Roksana Karpińska Osobowością Roku 2012? Głosuj! ]

Piątek, 11 stycznia 2013 r. .:: 18:50 ::. Fabio

Zmarła żona prezesa honorowego

Głębokie wyrazy współczucia składamy na ręce Honorowego Prezesa KKS Unia Tczew, Jana Stachowiaka z powodu śmierci ukochanej małżonki. Śp. Agnieszka Stachowiak zmarła w wieku 72 lat.

W piątek odbył się pogrzeb, a ciało złożono na cmentarzu przy ul. Gdańskiej.

Czwartek, 10 stycznia 2013 r. .:: 20:25 ::. Fabio

Roksana Karpińska Osobowością roku? Głosujemy!

Dziennik Tczewski organizuje plebiscyt na Osobowość Roku 2012 w powiecie tczewskim. Wśród 10 nominowanych osób jest wioślarka Unii Tczew, Roksana Karpińska!

Głosowanie trwa do wtorku 15 stycznia i jest całkowicie bezpłatne. Należy kliknąć w poniższy link, prosimy o głosy na Roksanę, głosować z tego samego komputera można tylko raz dziennie.

[ Roksana Karpińska Osobowością Roku 2012? Głosuj! ]

Środa, 9 stycznia 2013 r. .:: 22:38 ::. Fabio

Koszulka Unii w promocji!

Prawdziwa okazja dla wszystkich fanów tczewskiej Unii! Kupując koszulkę z krótkim rękawem z motywem 90-lecia za 30 zł, GRATIS otrzymacie łączony szalik Lechii i Wisły Olkusz&Tczew! Koszulka bardzo dobrej jakości 100% bawełna, 190 gram. Dostępne rozmiary M i L. Kontakt: kksuniatczew@wp.pl. ZAPRASZAMY!

Kliknij by powiększyć

Niedziela, 6 stycznia 2013 r. .:: 22:15 ::. Fabio

Wywiad z Dawidem Tessmerem

Dawid Tessmer (fot. archiwum)Być może niewiele osób wie, że jeden z wychowanków Unii Tczew gra obecnie w klubie byłego Mistrza Polski, ŁKS Łódź. Dokładniej to w Akademii Piłkarskiej ŁKS, rocznik 1997. Chodzi o Dawida Tessmera. Jakiś czas temu na stronie internetowej łódzkiego klubu pojawił się ciekawy wywiad z 15-letnim pomocnikiem, który prezentujemy poniżej...

- Od kiedy trenujesz?

Na pierwszy trening poszedłem kiedy miałem 5 lat.

- Kto zaprowadził cię na pierwszy trening?

Na mój pierwszy trening zaprowadził mnie mój kolega. Poszliśmy w trójkę, z jego bratem.

- W jakiej drużynie zaczynałeś swoją piłkarską "karierę"?

Moim pierwszym klubem była KKS Unia Tczew, potem Gryf Tczew.

- A jak trafiłeś do Łodzi?

Prosto z Tczewa poszedłem do ŁKS-u, dzięki menadżerowi sportowemu, który mnie zauważył w moich rodzinnych stronach.

- Na jakiej pozycji najlepiej się czujesz?

Uwielbiam grać na środku pomocy, blisko napastnika.

- Jak sobie radzisz bez rodziców w tak dużym mieście jak Łódź?

Na początku było ciężko. Ale odkąd poznałem kolegów z drużyny jest o wiele lepiej i już nie tęsknię tak bardzo za domem.

- Jaka była najładniejsza bramka, jaką zdobyłeś w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego?

Najbardziej wspominam bramkę przeciwko Widzewowi. Strzeliłem wtedy w okienko z dwudziestu metrów, a nasza drużyna wygrała 3:0.

- Który mecz zapadł ci najbardziej w pamięci? Dlaczego?

Był to ostatni mecz z GKSem, który wygraliśmy 2:0. Zagraliśmy wtedy jak prawdziwa drużyna i pokazaliśmy nasz charakter.

- W jakim klubie chciałbyś grać w przyszłości?

Na początek chciałbym grać w Polsce, najlepiej w Lechii Gdańsk, a gdybym grał gdzieś za granicą to byłoby super.

- A co byś zrobił gdyby nie powiodło ci się w futbolu?

Zawsze pozostaje uczyć się i pracować , ale chyba spróbowałbym sił w innym sporcie.

- Kto jest twoim idolem? Na kim się wzorujesz?

Jeśli miałbym wybierać to chyba Xavi Hernandez.

- Jako chłopak kibicowałeś Lechii, kto najbardziej zapadł ci w pamięci ?

Nie pamiętam, a po za tym tak bardzo nie interesowałem się piłkarzami.

- Z kim najlepiej dogadujesz się w zespole?

Z wszystkimi mam dobry kontakt, ale najbardziej z Łukaszem Serafinowiczem, Kamilem Zawadowskim, Kamilem Malinowskim i Mateuszem Krysińskim.

- Dlaczego właśnie z nimi?

Ogólnie trzymamy się razem. Nietylko na treningach, ale i po nich. Zawsze jest śmiesznie w naszym gronie.

- Co ci pomaga w trudnych chwilach? Podczas niepowodzeń w szkole, czy na boisku?

Najlepiej czuję się po rozmowie z mamą.

- A w jaki sposób się znią komunikujesz? Skype, telefon, Gadu-Gadu?

Najbardziej lubię z mamą rozmawiać przez telefon (śmiech)

- Dzięki za wywiad!

Dzięki, nie ma sprawy.

Rozmawiał:

Mateusz Żegota

Czwartek, 3 stycznia 2013 r. .:: 21:19 ::. Fabio

Nowy rok, nowe pokolenie...

Nowy rok mamy już od kilkudziesięciu godzin. Tak samo, jak rok, może być też nowych wiele różnych rzeczy. Nowe kojarzyć się może też z dzieciństwem, nowym życiem. Konieczne jest ono do rozwoju, a rozwijać się chce chyba każdy, także Unia Tczew!

Jednym z najmłodszych sympatyków Unii jest obecnie 9-miesięczny Błażej, który dumnie dzierży biało-granatowe barwy. Przedstawiamy także skromną póki co galerię innych dzieci KKS.

[ Dzieci Unii Tczew ]

 


Copyright © 2002-2013 Fabio. Wszelkie prawa zastrzeżone